Судове рішення #10096444

                                                                                                                              Справа № 1- 213/10

ВИРОК

ІМ ‘ЯМ УКРАЇНИ

08.06.2010р.                                                Ленінський районний суд м. Вінниці

в складі: головуючого судді Мішеніної С.В.

                 при секретарі Мацедонській Н.Е.

          за участю прокурора Ярошенко О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці кримінальну справу по обвинуваченню

          ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця  м. Вінниці ,                                                                      

          українця, громадянина України, освіта середньо - технічна,

         непрацюючого, неодруженого, проживаючого АДРЕСА_1 , раніше судимого

02.08.2002 року Староміським районним судом м. Вінниці за ст.. 185 ч. 1 КК України до штрафу у розмірі 680 грн.;

09.12.2003 року Староміським районним судом м. Вінниці за ст.. 185 ч. 2, 76 КК України до 3-х років позбавлення волі;

19.08.2009 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ст. ст. 152 ч. 1, 153 ч. 2, 70 КК України до 5-ти років позбавлення волі із застосуванням ст.. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 3 роки.

у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст.. 309 ч. 1, 307 ч. 2  КК України, -

ВСТАНОВИВ:

      ОСОБА_1 незаконно придбав, виготовив, зберігав наркотичний засіб без мети збуту при наступних обставинах.

      ОСОБА_1 приблизно в 2007 році, перебуваючи за місцем свого проживання, розташованого за адресою АДРЕСА_1, знайшов декілька кущів дикоростучої рослини роду коноплі, які незаконно придбав, зірвавши та переніс на горище підсобного приміщення (сараю).

       В подальшому ОСОБА_1 незаконно виготовив без мети збуту наркотичний засіб, висушивши, подрібнивши, частинами разом з насінням рослини коноплі, помістив до пакетиків, паперового згортку та матерчатої сумки білого кольору, після чого незаконно зберігав без мети збуту за місцем свого проживання.

       27.11.2009р. о 16 год. під час проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 працівники СКР Ленінського РВ ВМУ ГУМВС України ц Вінницькій області виявили та вилучили з-під навісу, розташованого поряд з підсобним приміщенням (сараєм) вказаного помешкання сумку білого кольору з речовиною рослинного походження в подрібненому стані та насінням, паперовий згорток з речовиною рослинного походження в подрібненому стані та насінням, а також з горища підсобного приміщення (сараю) – залишки речовини рослинного походження.

      Згідно висновку експерта № 1593 від 14.12.2009 року надані на дослідження речовини рослинного походження, вилучені у ОСОБА_1 є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – канабісом, загальною масою 93,34 г у висушеному стані. Згідно висновку спеціаліста № 2567 від 03.12.2009 року загальна маса канабісу становила 94,54 г у висушеному стані. Насіння рослини зелено-коричневого кольору та коричневого кольорів – є насінням рослини роду Коноплі, яке до наркотичних засобів не відноситься. Загальна маса насіння рослини роду Коноплі становить 279,08 г.

      Крім того, ОСОБА_1, будучи особою, що раніше вчинила злочин, передбачений ст.. 309 ч.1 КК України, незаконно збув особливо небезпечний наркотичний засіб при слідуючих обставинах.

       Так, наприкінці вересня чи початку жовтня 2009 року  ОСОБА_1 з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, який він виготовив та зберігав за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_1, відсипав до двох паперових згортків. В подальшому ОСОБА_1 незаконно зберігаючи при собі, переніс до «Макдональдсу», розташованого по вул.. Соборній, 55 в м. Вінниці вказані згортки та  незаконно збув ОСОБА_2 без винагороди.  22.10.2009 року з помешкання ОСОБА_2 було вилучено два паперових згортки  з подрібненою речовиною  рослинного походження зеленого кольору, яка згідно висновку експерта № 1478 від 09.11.2009 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – канабісом, загальна маса становить 20,62 г у висушеному стані.  Згідно висновку спеціаліста № 2315 від 23.10.2009 року загальна маса становила 20,92 г  у висушеному стані.  

       У судовому засіданні підсудний вину визнав частково, пояснив, що дійсно в 2007 році він з метою використання під час риболовлі вирвав кущі дикоростучої коноплі, яку переніс на горище підсобного приміщення (сараю), де в подальшому висушив, подрібнивши частинами. Разом з насінням рослини коноплі помістив до пакетиків, паперового згортку та матерчатої сумки білого кольору, які зберігалися на горищі. 27.11.2009 р. під час огляду домоволодіння вказані речі були виявлені та вилучені працівниками міліції. Підсудний  ОСОБА_1 заперечував збут наркотичної речовини ОСОБА_2 та вказував, що останній оговорив його. При цьому чітко вказати підстави для оговору не зміг і не заперечував, що дійсно зустрічався з ОСОБА_2 біля «Макдональдсу». Під час останнього слова вказав, що вину визнає повністю.

       Вина підсудного ОСОБА_1  підтверджується зібраними по справі доказами:

       Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у судовому засіданні пояснили, що 27.11.2009 р. о 16 год. вони були запрошені в якості понятих під час проведення обшуку в помешканні ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1, в ході якого працівники міліції виявили та вилучили під навісом поряд з сараєм матерчату сумку білого кольору з насінням та речовиною рослинного походження зеленого кольору, паперовий згорток з насінням  та залишками речовини рослинного походження зеленого кольору; з горища підсобного приміщення залишки речовини  рослинного походження зеленого кольору, які в подальшому було поміщено  до двох поліетиленових пакетів та опечатано.

      Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у судовому засіданні пояснили, що 27.11.2009 р. приблизно о 16 год.  ними за участю понятих було проведено санкціонований обшук помешкання ОСОБА_1 за адресою:  АДРЕСА_1, під час якого було виявлено і вилучено з-під навісу підсобного приміщення (сараю) матерчату сумку білого кольору з насінням та речовиною рослинного походження зеленого кольору, паперовий згорток з насінням та залишками речовини рослинного походження зеленого кольору; з горища підсобного приміщення (сараю) – залишки речовини рослинного походження зеленого кольору, які в подальшому в присутності понятих  було належним чином упаковано та опечатано.

      Свідок ОСОБА_7 у судовому засіданні пояснив, що йому відомо, що під час обшуку працівниками міліції  було вилучено наркотичний засіб  та насіння коноплі, однак кому це належало йому невідомо.

       

       Свідок ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснив, що наприкінці вересня чи на початку жовтня 2009 р. біля «Макдональдса», розташованого по вул.. Соборній, 55 в м. Вінниці він згідно попередньої домовленості зустрівся з ОСОБА_8, який йому  за його проханням передав  два паперових згортки з наркотичним засобом безкоштовно. Придбаний наркотичний засіб він зберігав за місцем проживання, а 22.10.2009 р. вказаний наркотичний засіб був виявлений та вилучений працівниками міліції. Також свідок наполягав, що підстав оговорювати ОСОБА_1 у нього немає.

       Вина підсудного підтверджується також матеріалами справи, а саме:

•   копією висновку експерта № 1478 від 09.11.2009 року, згідного якого надана на дослідження речовина рослинного походження, вилучена у ОСОБА_2 є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – канабісом,загальна маса становить 20,62 г у висушеному стані.  Згідно висновку спеціаліста № 2315 від 23.10.2009 року загальна маса становила 20,92 г  у висушеному стані. (а.с. 9-14);

•   висновком експерта № 1593 від 14.12.2009 року, згідно якого надані на дослідження речовини рослинного походження, вилучені у ОСОБА_1 є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – канабісом, загальною масою 93,34 г у висушеному стані. Згідно висновку спеціаліста № 2567 від 03.12.2009 року загальна маса канабісу становила 94,54 г у висушеному стані. Насіння рослини зелено-коричневого кольору та коричневого кольорів – є насінням рослини роду Коноплі, яке до наркотичних засобів не відноситься. Загальна маса насіння рослини роду Коноплі становить 279,08 г. (а.с. 34-37).

       Вислухавши покази підсудного, свідків, перевіривши матеріали, справи суд вважає, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати

за ст. 309 ч. 1 КК України, - незаконне придбання, виготовлення, зберігання наркотичного засобу без мети збуту.

за ст.. 307 ч. 2 КК України – незаконний збут особливо небезпечних наркотичних засобів, вчинений особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст.. 309 ч. 1 КК України.

       Суд критично оцінює покази підсудного у судовому засіданні і вважає, що сукупність зібраних та перевірених доказів підтверджують, що він збув наркотичний засіб ОСОБА_2      

       При обранні виду і міри покарання суд враховує, що ОСОБА_1 раніше судимий, позитивно  характеризується за місцем проживання.

       Обставин, що відповідно до ст. 66 КК України, пом'якшують покарання підсудного суд не вбачає.

      Обставин, які відповідно до ст. 67 КК України, обтяжують  покарання суд не вбачає.

        З урахуванням особи підсудного, тяжкості та характеру  вчиненого ним злочину суд вважає за доцільне обрати покарання у вигляді позбавлення волі.

       З огляду на те, що ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ст.. 307 ч. 2 КК України не з корисливих мотивів, що доведено у судовому засіданні, суд вважає, що на підставі ч. 2 ст. 59 КК України йому не може бути призначено додаткове покарання у виді конфіскації майна.

       Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд, -

ЗАСУДИВ:

        ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених  ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 307 КК України та призначити покарання у вигляді

за  ч. 1 ст. 309 КК України - 2-х (двох) років позбавлення волі;

за ч.2 ст. 307 КК України - 5-ти (п’яти) років 6-ти (шести) місяців позбавлення волі.  

        Відповідно ст.. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначити остаточне покарання у вигляді  5-ти (п’яти) років 6-ти (шести) місяців позбавлення волі.  

        Застосувати ст.. 71 КК України частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Замостянського районного суду м. Вінниці від 19.08.2009 р. та призначити остаточне покарання у вигляді 6-ти (шести) років позбавлення волі.

        Запобіжний захід залишити взяття під варту.

        Строк відбуття покарання рахувати з 26.01.2010 р.

        Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області судові витрати в розмірі 600 грн. 96 коп.

        Речові докази: наркотичний засіб – канабіс масою 94,54 г насіння рослини роду коноплі масою 279, 08 г., які знаходяться на зберіганні в камері зберігання речових доказів Ленінського РВ ВМУ ГУМВС України у Вінницькій області  – знищити.

       Вирок може бути оскаржений протягом 15 діб з дня проголошення до апеляційного суду Вінницької області, засудженим з дня отримання копії вироку.

Суддя/підпис/

Копія вірна.

Суддя:

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація