Судове рішення #10095940

                                                                                                                                                                                                Справа № 2-568/2010

                                                                                         

                                                                Р І Ш Е Н Н Я

                                                          ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

       23 лютого 2010 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі :

 головуючого  -  судді  Божок С.К.

при секретарі  -  Журавльовій  С.В.

 розглянувши   у відкритому  судовому засіданні   в залі суду в  м. Вишгороді   Київської  області  цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 ОСОБА_3, третя особа -  державна нотаріальна контора Вишгородського району про усунення від права на спадкування

                        встановив :

    Позивач  звернулася до суду з позовом  до відповідача про усунення від права на спадкування. Свої вимоги обґрунтовувала наступним :  ІНФОРМАЦІЯ_1 помер племінник ОСОБА_4  У встановлений законом строк  вона звернулася до  нотаріальної контори  з заявою про прийняття спадщини. Відкрита спадкова справа № 79 від 07.02.2007 р.  Рішенням Вишгородського районного суду  від 07 грудня 2007 р.  відповідачу  був встановлений додатковий строк для прийняття спадщини після смерті  ОСОБА_4, який є його сином.   Вважає , що відповідач повинен бути усунений від права на спадкування , оскільки  він покинув сім”ю коли спадкодавцеві було три місяці. На протязі 26 років  не цікавився його долею, не спілкувався з ним, матеріально йому не допомагав. Померлий племінник тяжко хворів на наркоманію, потребував як матеріальної  допомоги так і моральної підтримки . Через наркоманію опинився в місцях позбавлення волі. Відповідач жодним чином  не з”являвся  та не намагався розшукати власного сина. Відповідач ухилився  від надання  матеріальної допомоги синові, який  через тяжку хворобу був у безпорадному стані.

    У судовому засіданні  позивач доводи позовної заяви підтримала та просила задовільнити.

    Відповідач в судове засідання не з”явився. Про день, час слухання справи повідомлений у встановленому порядку.   Причини неявки суду невідомі.

    Представник третьої особи в судове засідання не з”явився.  Про день, час слухання справи повідомлений  у встановленому порядку. Надав суду  листа щодо розгляду справи за  його відсутності.

    За таких обставин, з урахуванням думки  позивача, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності  відповідача та представника третьої особи на підставі наявних у справі  доказів, розглянувши справу у заочному провадженні відповідно до вимог  ст.. 224 ЦПК України.

Вислухавши доводи позивача, перевіривши їх доказами, суд дійшов  наступного.

Судом встановлено, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 помер  ОСОБА_4, актова запис  за № 123 від  28 листопада 2006 р.

Після смерті  ОСОБА_4  відкрилася  спадщина  на квартиру  АДРЕСА_1.

 Спадщина відкрилася за законом.

 Позивач є спадкоємцем   за законом третьої   черги, яка  у визначений законом строк звернулася до нотаріальної контори   з заявою про прийняття  спадщини після смерті   ОСОБА_5    

Відповідач є  спадкоємцем за законом першої черги. Відповідно до рішення  Вишгородського районного суду від 16 червня  2009 р.  відповідачу визначений додатковий строк  для прийняття спадщини  після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4  Рішення суду  набрало законної сили.  

        Спадкоємцем за законом другої черги  після померлого  ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_4 є  його баба з боку матері  ОСОБА_6,  яка у визначений законом строк відмовилася від прийняття спадщини  на користь дочки ОСОБА_1  шляхом написання заяви  до нотаріальної контори.

                  Судом встановлено, що відповідач проживає за межами  України, є громадянином Азербайджану.

Відповідно до ч. 5 ст. 1224 ЦК України  особа може бути усунута від права на спадкування за законом, якщо судом буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу, або каліцтво був у безпорадному стані.

Відповідно до   ст. 60 ЦПК України   кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.

     У відповідності до вищезазначеної статті,   позивач  не довела в судовому засіданні  наступні обставини: що спадкодавець  ОСОБА_4  за станом  здоров»я  неспроможний був своїми силами фізично та матеріально самостійно забезпечувати умови свого життя, був безпомічним , у зв»язку з чим потребував стороннього  догляду , допомоги та піклування , тобто, на думку суду,  перебував у безпорадному стані; що  спадкоємець ОСОБА_2  умисно ухилявся від надання допомоги спадкодавцеві, який потребував допомоги , усвідомлюючи свій обов»язок, мав можливість його виконувати, але не вчиняв необхідних дій;  чи потребував спадкодавець ОСОБА_4  допомоги від  спадкоємця ОСОБА_2, який проживає  в іншій країні,  за умови надання допомоги   позивачем.    

Суд вважає, що відповідно до ч. 5 ст. 1224 ЦК України лише при одночасному настанні  наступних обставин : особа ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві,  спадкодавець перебуває в безпорадному стані через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво, потреба спадкодавця в допомозі  цієї особи  і доведеності зазначених фактів у їх сукупності,   спадкоємець може бути усунутий від права на спадщину.  

Таким чином, суд дійшов висновку про те, що  позовні вимоги в частині  усунення від права на спадкування не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 3, 10,11, 60, 209, 212, 215, 224, 225 ЦПК України, ст..1224 ЦК України, суд

                    Вирішив:

У задоволенні позовних вимог про усунення ОСОБА_2 ОСОБА_3 від права на спадкування після  смерті ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_4 відмовити.

Заяву про перегляд заочного рішення  може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація