Справа № 2-53/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 лютого 2007 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області
в складі: головуючого - судді Гальцової А.Ф.
при секретарі-Юдкіній Л.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.В.Олександрівка справу за позовом ОСОБА_1 до Малоолександрівської сільської Ради В.Олександрівського району про визнання права власності на житловий будинок, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Малоолександрівської сільської Ради про визнання права власності на житловий будинок, вказуючи, що вона разом зі своїм чоловіком ОСОБА_2 проживала у житловому АДРЕСА_1 з 1969 року. Даний будинок було придбано на підставі нотаріально-посвідченого договору купівлі-продажу від 15.09.1969 року. Після смерті її чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина на належне йому майно. Згідно ч 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину. Після смерті чоловіка вона до цього часу продовжує проживати у даному житловому будинку, де й прописана. Ще за життя - 10 вересня 2003 року, чоловік склав заповіт, згідно якого все його майно, в тому числі і житловий будинок, після його смерті переходить у її власність.
Після того, як позивачка звернулася в БТІ за технічним паспортом на будівлю, то дізналася, що право власності на даний житловий будинок не зареєстровано в державному реєстрі, а згідно ч 4 ст. 334 ЦК України право власності у набувача майна виникає тільки з моменту державної реєстрації договору про відчуження майна. Чи з вини її чоловіка, чи з вини БТІ, стався даний випадок, вона зараз не може встановити, так як пройшло багато часу, та й чоловіка вже немає в живих. Працівник БТІ порадив їй звернутися до суду із позовом про визнання права власності на житловий будинок.
У судовому засіданні позивачка підтримала позов і суду пояснила, що право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 не зареєстрований в державному реєстрі, і просить суд визнати за нею право власності на вказаний будинок, який придбано її чоловіком ОСОБА_2 на підставі нотаріально-посвідченого договору купівлі-продажу.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав, не заперечує проти його задоволення.
Вислухавши позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Чоловік позивачки - ОСОБА_2 разом з позивачкою на підставі нотаріально-посвідченого договору купівлі продажу від 15.09.1969 р. придбали будинок.
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1після його смерті відкрилася спадщина на належний йому будинок, позивачка своєчасно не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Предмет та зміст позовних вимог сторонами не оспорюється. М.Олександрівська сільська Рада не заперечує проти визнання права власності за позивачкою на житловий будинок після смерті її чоловіка ОСОБА_2.
При таких обставинах, позивачка звернулася до суду з позовом про визнання права власності на вказаний житловий будинок.
Представник відповідача позов визнав, не заперечує, щоб позивачка унаслідувала вказаний будинок свого померлого чоловіка ОСОБА_2.
Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши та вивчивши матеріали справи суд вважає вимоги позивачки обгрунтованими. В матеріалах справи є свідоцтво про укладення шлюбу, тобто ОСОБА_1 знаходилася в зареєстрованому шлюбі . Других спадкоємців по справі не виявлено.
Керуючись ст. 6, 10, 11, ЦПК України, ст. 16 ЦК України, суд -
вирішив:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, який належав на правах власності її чоловікові ОСОБА_2 на підставі нотаріально-посвідченого договору купівлі-продажу від 15.09.1969 року
На рішення суду може бути подано апеляцію до Херсонського апеляційного суду протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня оголошення рішення.
СУДДЯ А.Ф.ГАЛЬЦОВА.