ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
26 травня 2010 року 16:20 № 2а-8087/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Лисенко Т.Ю. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Солом'янського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м.Києві
до ОСОБА_1
про примусове видворення іноземного громадянина за межі України
В С Т А Н О В И В:
Солом'янське районне управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві звернулося до суду з адміністративним позовом про видворення з України громадянина Республіки Узбекистан ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.05.2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-8087/10/2670 та призначено судовий розгляд справи на 26.05.2010 р.
В порядку, визначеному частиною 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони надали суду письмові клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідно до вимог частини 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо клопотання про розгляд справи за їх відсутності заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач прибув до України з Республіки Узбекистан 06.12.2009 р. через КПП "Тополі" з метою подальшого працевлаштування, при цьому, постійного джерела існування та коштів на своє утримання відповідач не має, займається тим, що підробляє на будівництвах без відповідного на те дозволу, що підтверджується наданими суду письмовими поясненнями відповідача, відібраними Солом'янським РУ ГУ МВС України в м. Києві 18.05.2010 р., після закінчення терміну перебування відповідач з України не виїхав.
До державного комітету у справах національностей та міграції з питань отримання, у встановленому чинним законодавством України порядку статусу біженця, відповідач не звертався, а також наміру отримати статус біженця не виявив. З приводу оформлення продовження терміну перебування відповідач до органів внутрішніх справ України не звертався. До органів внутрішніх справ відповідач для реєстрації місця проживання в місті Києві не звертався.
Відповідач був затриманий співробітниками Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві за порушення правил перебування іноземців в Україні, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою Солом'янського районного суду міста Києва від 19.05.2010 р. у справі № 3-4576/10 вина відповідача у здійснені правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доведена, відповідач звільнений від адміністративної відповідальності, проте суд виніс йому усне зауваження.
Солом'янським РУ ГУМВС України 18 травня 2010 року було прийняте рішення про добровільне видворення відповідача з території України, проте, від виконання рішення відповідач ухиляється. Доказів на підтвердження того, що дане рішення оскаржується, суду не надано.
Відповідно до розписки, відібраної у відповідача у Солом'янському РУ ГУ МВС України в м. Києві, ОСОБА_1 ознайомлений зі змістом рішення про його видворення та порядком його виконання. Відповідач зобов’язався самостійно отримати у відповідному посольстві транзитні візи, необхідні для переїзду до місця постійного проживання та до 20.05.2010 р. залишити територію України. Незважаючи на прийняте рішення, відповідач залишився на території Україні і станом на 26.05.2010 р. територію України не покинув.
Враховуючи, що відповідач грубо порушив вимоги Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»та ухиляється від виконання рішення Солом'янського РУ ГУМВС України від 18 травня 2010 року про добровільне видворення відповідача з території України, у позивача є підстави вважати, що відповідач і надалі буде ухилятись від виїзду з території України.
Статтею 3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»передбачено, що іноземці та особи без громадянства можуть у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на її території. Іноземці та особи без громадянства, які іммігрували на постійне проживання або прибули для тимчасового працевлаштування, отримують посвідки, відповідно, на постійне або тимчасове проживання. Порядок видачі дозволу на імміграцію, а також посвідки на постійне проживання та вирішення інших питань, пов'язаних з імміграцією іноземців та осіб без громадянства, визначається Законом України «Про імміграцію».
Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов'язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування. Якщо іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають в Україні, змінюють місце проживання, вони зобов'язані повідомити про це органи внутрішніх справ, у яких зареєстровано їх паспортні документи.
Відповідно до вимог статті 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи, відповідно до вимог законодавства України.
Відповідно до вимог частини 5 статті 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Відповідно до вимог частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу відповідних положень чинного законодавства України та, враховуючи, що відповідач не дотримався встановленого порядку реєстрації, працевлаштування, не виконав рішення Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 18.05.2010 року про його видворення та ухиляється від виїзду з України, суд приходить до висновку про обгрунтованість необхідності примусового видворення за межі України громадянина Республіки Узбекистан ОСОБА_1.
Частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Відповідно до вимог пункту 3 частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, за заявою позивача, вважає за необхідне звернути постанову до негайного виконання.
Керуючись вимогами ст. ст. 17, 69-71, 94, 122, 160-163, 167, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Солом'янського районного управління ГУ МВС України в місті Києві задовольнити повністю.
2. Видворити громадянина Республіки Узбекистан ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за межі України в примусовому порядку.
3. Дана постанова є підставою для реалізації Солом'янським районним управлінням ГУ МВС України в місті Києві можливості щодо затримання громадянина Республіки Узбекистан ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з метою направлення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на період, необхідний для підготовки його видворення за межі України у примусовому порядку згідно з вимогами частини 5 статті 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”.
4. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова, відповідно до вимог частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.Т. Шрамко