Справа № 2а-3318/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Сорочко Є.О.,
при секретарі Сердюк Д.О.,
з участю представника позивача Пуценко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова до відкритого акціонерного товариства «Чернігівський ремонтно-механічний завод «Жовтневий молот» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі міста Чернігова (далі – УПФУ в Деснянському районі) звернулось до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Чернігівський ремонтно-механічний завод «Жовтневий молот» (далі – ВАТ «Чернігівський РМЗ «Жовтневий молот») про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в розмірі 30041,27 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач зареєстрований в УПФУ в Деснянському районі, як платних страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за № 25050280 та згідно розрахунків управління, сума заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій складає 30041,27 грн., яка відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача свої вимоги підтримала, просила їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, зазначені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся в установленому порядку, причини неявки суду не повідомив.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ВАТ «Чернігівський РМЗ «Жовтневий молот» (ідентифікаційний код 00901714) зареєстровано виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 31.01.1996 року, взято на облік в УПФУ в Деснянському районі як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за реєстраційним номером 25050280, що підтверджується повідомленням про взяття на облік юридичної особи та довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
В ВАТ «Чернігівський РМЗ «Жовтневий молот» працювали ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, яким призначено пільгові пенсії на підставі частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пункту «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», відповідно ОСОБА_2 з 26.02.2007 року, ОСОБА_3 з 04.06.2008 року, ОСОБА_4 з 30.01.2002 року, ОСОБА_5 з 28.05.2000 року, ОСОБА_6 з 28.12.2005 року, ОСОБА_7 з 31.03.2004 року ОСОБА_8 з 04.10.2005 року, ОСОБА_9 з 04.11.2005 року, ОСОБА_10 з 11.05.2006 року, ОСОБА_11 з 21.09.2007 року, що підтверджується відповідними довідками, виданими ВАТ «Чернігівський РМЗ «Жовтневий молот» та розпорядженнями УПФУ про призначення пільгових пенсій, які наявні в матеріалах справи.
Згідно з пунктом 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страхові внески – кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього закону.
Згідно п.6.4 – 6.5 розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1 (далі – Інструкція), розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Згідно п.6.8 розділу 6 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Відповідно до розрахунків УПФУ в Деснянському районі фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» загальний розмір таких витрат за 2010 рік складає 30041,27 грн. Вищевказані розрахунки відповідачем отримані та у встановленому законом порядку не оскаржені, а заборгованість не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова до відкритого акціонерного товариства «Чернігівський ремонтно-механічний завод «Жовтневий молот» є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню, а заборгованість стягненню на користь управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова до відкритого акціонерного товариства «Чернігівський ремонтно-механічний завод «Жовтневий молот» - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Чернігівський ремонтно-механічний завод «Жовтневий молот» (ідентифікаційний код 00901714) на користь управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 30041 (тридцять тисяч сорок одна) грн. 27 коп. на рр 25605303011155 в ОПЕРВ ЧОУ Ощадбанку, МФО 353553, код 21395284.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то з дня отримання нею копії постанови, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Сорочко Є.О.