Справа № 1-44/2009 рік
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 квітня 2009 року Буринський районний суд Сумської області
в складі: головуючого судді - Стеценко В.С.
при секретарі - Бабкіній Г.А
за участю прокурора - Бокатової С.К.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду м. Буринь справу по звинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженеця с. Бошівка Буринського району Сумської області, мешканець АДРЕСА_1, гр. України, українця, з освітою середньою-спеціальною, за спеціальністю столяр - плотник, працює у ПСП „Ранок” столяром на пилорамі, одруженого, раніше не судимого.
в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 завідомо знаючи про те, що незаконне придбання та зберігання боєприпасів без передбаченого законом дозволу являються протиправними діями, що тягнуть за собою кримінальну відповідальність, у точно невстановлений досудовим слідством день зими 1983 року, перебуваючи на змаганнях із стрільб, що проходили в місті Суми та в яких ОСОБА_1 приймав участь, отримав від інструктора по стрільбі патрони для стрільби. Частину з отриманих патронів ОСОБА_1 відстрелив ще в процесі відпрацювання вправ по стрільбах, а решту малокаліберних патронів кільцевого запалення, калібру 5, 6 мм, в кількості 109 штук, що є гвинтівочними патронами кільцевого запалення, які є бойовими припасами до нарізної спортивної і промислово-мисливської вогнепальної зброї калібру 5, 6 мм привіз з собою додому та поклав до сейфу, що стоїть в середині будинку в якому ОСОБА_1 зберігає наявні в нього мисливські рушниці. Дані 109 патронів ОСОБА_1 зберігав без передбаченого на те законом дозволу впритул до 25 лютого 2009 року, поки працівниками міліції, в ході проведення перевірки власників мисливської зброї не були виявлені та вилучені.
Згідно висновку судово-балістичної експертизи № 27 від 10 березня 2009 року представлені на дослідження малокаліберні патрони, кільцевого запалення, калібру 5,6 мм, в кількості 109 штук, вилучені у громадянина ОСОБА_1 є гвинтів очними патронами кільцевого запалення, калібру 5,6 мм, які є бойовими припасами до нарізної спортивної і промислово-мисливської вогнепальної зброї калібру 5,6 мм. Дані патрони в кількості 97 штук придатні для стрільби, а також 12 патронів, з числа наданих на дослідження для стрільби не придатні.
Підсудний ОСОБА_1 винним себе визнав повністю і показав, що 25 лютого 2009 року до його господарства прийшли працівники міліції та сказали, що будуть перевіряти наявні в нього мисливські рушниці та те чи дотримується він правил її зберігання. У його власності є дві мисливські рушниці, а саме: мисливська рушниця марки ТОЗ -34, К-12, № НОМЕР_1 та мисливська рушниця марки МЦ 21-12, К-12, № НОМЕР_2. Дозвіл на зберігання мисливської рушниці марки ТОЗ -34, К-12, № НОМЕР_1 він отримав у 1973 році, а дозвіл на зберігання мисливської рушниці марки МЦ 21-12, К-12, № НОМЕР_2 - отримав у 1985 році. Весь час зберігав ці дві мисливські рушниці у сейфу, що знаходиться в його будинку. Кожні три роки він робив перереєстрацію належних йому рушниць, ніколи ніяких проблем з цим не виникало, оскільки він вчасно і належним чином робив перереєстрацію та належним чином зберігав належні йому рушниці. Отож, коли до його господарства 25 лютого 2009 року прийшли працівники міліції, то перевірили всі документи на мисливські рушниці, все було в порядку.
Крім того в процесі перевірки, працівниками міліції, в сейфу було виявлено та вилучено 109 штук гвинтівочних патронів кільцевого запалення. Дані патрони знаходились в трьох коробках, в двох з яких було по п'ятдесят патронів, а в одній було 9 патронів. Дані патрони він зберігав без належного дозволу, ще з зими 1983 року, коли він приймав участь у змаганнях по стрільбі із пневматичної зброї, які проходили в місті Суми.
Коли він був на стрільбах, то інструктор по стрільбах видавав патрони для стрільби, частину він використав в змаганні, а 109 патронів залишилося. Дані патрони, тобто 109 штук він привіз до свого господарства та поклав до сейфу. Ними він ніколи не користувався, так як вони не підходили до його гвинтівок, вони просто лежали в сейфу. Про те, що без передбаченого законом дозволу зберігати в господарстві патрони не можна, він знав. Дружина ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про те, що в сейфу зберігаються патрони не знала, вона ніколи не заглядає до сейфу, оскільки ключі від сейфу він носить завжди з собою. Що стосується його доньки та онуків, то вони також не знали, що в нього є патрони, вони знали лише про наявність двох мисливських рушниць, але до сейфу онуки та донька, так само як і дружина, доступу не мають. В скоєному щиро розкаявся та просить не позбавляти його волі
Таким чином суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_1 повністю доказана в судовому засіданні і суд кваліфікує його дії за ст. 263 ч. 1 КК України так як він незаконно придбав та зберігав бойові припаси без передбаченого законом дозволу.
При призначенні покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного, обставини що обтяжують і пом'якшують покарання.
Підсудний ОСОБА_1 раніше не судимий, щиро розкаявся в скоєному злочині, позитивно характеризується за місцем проживання, що пом’якшує його покарання. Обтяжуючих обставин немає.
Враховуючи вище перелічені обставини, а також обставини та матеріали справи та те що від дій ОСОБА_1 не наступило тяжких наслідків суд вважає що ці обставини пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, а тому вважає можливим при призначенні ОСОБА_1 основного покарання примінити ч. 1 ст. 69 КК України та перейти до іншого більш м’якого виду основного покарання не зазначеного в санкції ст..263 ч.1 КК України, а саме до покарання у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.321- 324 КПК України,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 263 КК України і призначити йому покарання з приміненням ст. 69 КК України у виді штрафу на користь держави в розмірі 600 ( шістьсот ) гривень.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишити—підписка про невиїзд.
Речові докази по справі: 97 гільз та 12 штук гвинтів очних патронів кільцевого запалення калібру 5,6 мм що знаходиться на зберіганні в ЧЧ Буринського РВ при УМВС України в Сумській області, після вступу вироку в законну силу – знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 на рахунок НДЕКЦ при УМВС в Сумській області код ЄДРПОУ 25574892 рахунок. № 35221004000389, банк УДК в Сумській області МФО 837013— 450 грн. (чотириста п’ятдесят) гривень 72 коп. судових витрат по оплаті експертизи
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Буринський райсуд на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий: