№ 2-2591/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2010 року Старокостянтинівський районний суд
Хмельницької області
в складі:
головуючої судді - Завадської О.П.
при секретарі Прокоф’єва О.О.
з участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1 до Ладигівської сільської ради Старокостянтинівського району про продовження строку для прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Ладигівської сільської ради Старокостянтинівського району про продовження строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що пропустила строк для прийняття спадщини після смерті свого батька ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки через хворобу мачухи ОСОБА_3 вчасно не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоч про час і місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, причини неявки невідомі. Зі згоди позивачки суд ухвалив заочний розгляд справи.
Суд, заслухавши пояснення позивачки та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 як дочка є спадкоємицею за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, однак пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин через збіг важких життєвих обставин.
Це підтверджується даними довідок виконавчого комітету Ладигівської сільської ради Старокостянтинівського району за № 148 від 02 березня 2010 року та за № 231 від 13 травня 2010 року про те, що спадкодавець ОСОБА_2 на день смерті був зареєстрований та проживав по АДРЕСА_1, з ним проживала без реєстрації його дочка - ОСОБА_1
У відповідності до матеріалів спадкової справи № 471/2006/ після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, його дочка ОСОБА_4 від права на спадщину, інших спадкоємців немає.
Відповідно до ст. 1272 ч. 3 ЦПК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки позивачка пропустила строк для прийняття спадщини в зв’язку зі збігом важких для неї життєвих обставин, в інший спосіб прийняти спадщину неможливо, тому позовні имоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 11, 60, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст. 1272 ЦК України,
вирішив:
Позов задовольнити.
Визначити для ОСОБА_1 додатковий строк три місяці з моменту набрання судовим рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 295 ч. 4 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте Старокостянтинівським районним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії .
Суддя _______________