Судове рішення #10082922

Справа №2-298

2010 р.    

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня  2010 року Деражнянський районний суд Хмельницької області

в складі:     головуючого – судді         Зарєчної І.В.

                при секретарі             Данилишиній М.О.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Деражня справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

встановив:

Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення нею повноліття. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що відповідач є батьком дитини, проте матеріальної допомоги на її утримання не надає.

У попереднє судове засідання позивач не з’явилася, проте подала до суду письмову заяву, в якій підтримала позовні вимоги, просить суд задовольнити їх у повному обсязі, а також розглянути справу за її відсутності.

Відповідач в судове засідання не з'явився, подавши до суду письмову заяву, в якій позовні вимоги визнав повністю, не заперечуючи проти стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітнього сина у дольовому виразі. Крім того, просить провести розгляд справи за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню в порядку ст. 174 ЦПК України, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.

Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 14 серпня 1993 року, від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є відповідач, що підтверджується копією свідоцтва про народження дитини.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст.181 ч. 3 цього Кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 не надає матеріальної допомоги позивачу на утримання дитини, а тому у відповідності до ст.ст.180-183 Сімейного кодексу України з нього підлягають стягненню аліменти на користь останньої в розмірі ј частини заробітку (доходу) щомісячно.

Визначаючи цей розмір, суд враховує стан здоров я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, який інших утриманців не має.

    Керуючись ст.ст. 212-215, 367 ЦПК України, суд

вирішив:

позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Галузинці Деражнянського району Хмельницької області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23 березня 2010 року, до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 грн. на користь держави (одержувач платежу – УДК у Деражнянському районі, рахунок 31413537700128, банк одержувача – ГУДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код 23565213); та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи (одержувач платежу – УДК у Деражнянському районі, банк одержувача – ГУДКУ у Хмельницькій області, рахунок 31219259700127, МФО 815013, код 23565213; призначення платежу - «інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Деражнянський районним судом Хмельницької області») у розмірі 120 грн.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

 

 

Суддя                     Зарєчна І.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація