Судове рішення #10082765

Справа № 2-1392/08р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

             

24 грудня 2008 року

Пустомитівський районний суд Львівської області

В складі головуючого судді: Мусієвського В.Є.

при секретарі: Лисяк А.А.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Пустомити цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, -

встановив:

У Пустомитівський районний суд Львівської області поступила позовна заява за позовом  ОСОБА_1 в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1 у зв’язку з відсутністю в ній без поважних причин понад шість місяців та зняти його з реєстрації.

    У позовній заяві позивачі покликаються на те, що на праві приватної власності згідно витягу про реєстрацію права власності серії ССГ №997445 на нерухоме майно, видане ЛОДКБТІ та ЕО та свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САВ №445211 позивачі зазначені власниками житлового будинку під АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності, зареєстровані і постійно проживають у вказаній квартирі.

    Згідно довідки Чижиківської сільської ради, Пустомитівського району від 12.11.2007 року №869, в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані та проживають позивачі та відповідач ОСОБА_5.

Про те, що ОСОБА_5 понад шість місяців і більше не проживає за місце реєстрації свідчать акти перевірки особи за місцем проживання, за місцем реєстрації, що складені ДІМ Пустомитівського РВ УМВСУ у Львівській області від 10.08.2008 року, 07.06.2008 року, 08.10.2007 року.    

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1, свої позовні  вимоги підтримала та просить визнати відповідача таким, що втратив право на користування житлом.

    Відповідач в судове засідання з’явився, позов не визнав та пояснив, що він дійсно не проживає в спірній квартирі з часу одруження, а це близько 27 років, комунальних послуг не сплачує, інколи навідує позивачів, просить в  задоволенні позову відмовити.

Відповідно до  ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності  наймача або членів його сім’ї за  ними зберігається  жиле приміщення протягом шести місяців.

Якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.

Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім’ї понад шість місяців  у випадках:

призову на строкову  військову службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу, а також призову офіцерів із запасу на військову службу на строк до трьох років-протягом усього періоду проходження зазначеної військової служби,

тимчасового виїзду  з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв’язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном – протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання,

поміщення дитини (дітей) на виховання в дитячий заклад, до родичів, опікуна чи піклувальника – протягом усього часу їх перебування в цьому закладі, у родичів, опікуна чи піклувальника, якщо в будинку, квартирі( їх частині) залишилися проживати інші члени сім’ї.

Якщо з будинку, квартири (їх частини) вибула дитина (діти) і членів її (їх) сім’ї не залишилося, це житло може бути надано за договором оренди іншому громадянину до закінчення строку перебування дитини (дітей) у дитячому закладі або до досягнення нею (ними) повноліття і повернення  від родичів, опікуна чи піклувальника в окремих випадках – до закінчення навчання в загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності, у тому числі для громадян, які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації, а також в професійно-технічних чи вищих навчальних закладах або до закінчення строку служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

виїзду в зв’язку з виконанням обов’язків опікуна (піклувальника) – протягом усього часу виконання цих  обов’язків,

влаштування  непрацездатних осіб у тому числі дітей-інвалідів, у  будинку інтернаті   та іншій  установі соціальної допомоги – протягом усього часу перебування в них,

виїзду для лікування в лікувально–профілактичному закладі – протягом усього часу перебування в ньому, взяття під варту або засудження до позбавлення волі-протягом усього часу перебування під вартою або відбування покарання, якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім’ї.  

Якщо в будинку, квартирі (їх частині) не залишилися проживати інші члени сім’ї  наймача, це житло може бути надано за договором оренди (найму) у встановленому законом порядку іншому громадянину до звільнення таких осіб з-під варти або до відбуття ними покарання.

Позивачі є власниками квартири АДРЕСА_1, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності серії ССГ №997445 на нерухоме майно, видане ЛОДКБТІ та ЕО та свідоцтвом про право власності на нерухоме майно серії САВ №44521.

Суд встановив, що немає поважних причин відсутності відповідача протягом більш ніж шести місяців в буд. АДРЕСА_1, а тому його необхідно визнати таким, що втратив право на користування жилим приміщенням.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215, 218  ЦПК України, ст. ст. 71, 150, 163 ЖК України, суд, -

вирішив:

Позов задоволити.

Визнати ОСОБА_5 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням - квартирою, яка знаходиться під АДРЕСА_1.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд Львівської області протягом двадцяти днів після написання заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.

Суддя:                                                                                         Мусієвський В.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація