Справа №2-3118 2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2010 року Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді - Шереметьєвої Л.А.
при секретарі - Мар»єву М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Акціонерної енергопостачальної компанії»Київенерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, суд,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду і просить стягнути з відповідачки 1 288гр. 12 коп. заборгованості за спожиту електроенергію.
Посилається в позові на те,що відповідачка є споживачем електричної енергії, яку постачає АК»Київенерго»в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго».
Згідно з п.п. 1.11 договору енергопостачальник бере на себе зобов'язання надійно постачати споживачу електричну енергію в необхідних йому обсягах відповідно до потужності електроустановок споживача з гарантованим рівнем надійності, безпеки та якості, а споживач зобов'язується оплачувати одержану електричну енергію за обумовленими тарифами (цінами) у терміни, передбачені цим договором.
Відповідно до п. 27 Правил у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного у договорі чи платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електричної енергії. У разі несплати за спожиту електричну енергію на 30 день після отримання споживачем попередження енергопостачальник має право відключити споживача від електричної мережі.
Вартість електроенергії визначається як добуток обсягу споживання електроенергії на тариф, що діяв у періоді, за який здійснюється оплата.
Відповідно до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України № 926 від 20.07.2006 року «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та внесення змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам» тариф на електроенергію, що відпускається населенню, складає 0,2436 грн. (з ПДВ).
За результатами аналізу оплат,здійснених відповідачкою за надані послуги, встановлено, що вона не сплачує за фактичне щомісячне споживання електричної енергії, внаслідок чого станом на травень 2010 року заборгованість за спожиту електроенергію становить 1 288гр. 12 коп.
Оскільки, незважаючи на попередження, свої зобов'язання відповідачка не виконує, беручи до уваги,що від виконання відповідачкою зобов'язань залежить спроможність АК «Київенерго» належним чином виконувати власні зобов'язання, просить задовольнити позов.
Представник позивача в попереднє судове засідання не з»явився, про час розгляду справи сповіщався належним чином. Про причину неявки суд до відома не постави,а тому суд вважає за можливе проводити попередній розгляд в його в відсутності.
Відповідачка в попередньому судовому засіданні позов визнала.
Заслухавши пояснення відповідачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.3 Закону України « Про електроенергетику» відносини, що пов»язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, регулюються цим законом та іншими нормативно-правовим актами.
Взаємовідносини між громадянами/фізичними особами-споживачами електричної енергії/ з енергопостачальниками регулюються відповідно до Правил користування електричною енергією для населення.
Згідно з п.п.19,21 Правил розрахунки населення за спожиту електроенергію здійснюється за діючими тарифами/цінами/ для населення на підставі показань приладів обліку. Знімання показань приладів обліку проводиться споживачем щомісяця.
Відповідно до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України №926 від 20.07.2006 року «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та внесення змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам» тариф на електроенергію,що відпускається населенню, складає 0,2436 гр./з ПДВ/.
Відповідно до п.20 Правил розрахунковим періодом для встановлення розміру оплати є календарний місяць і плата має вноситися не пізніше 10 числа наступного місяця.
Встановлено, що відповідачка проживає в квартирі АДРЕСА_1 і є споживачем електричної енергії, яку постачає АК»Київенерго»в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго».
За результатами проведеного АК»Київенерго» аналізу було встановлено, що відповідачка не сплачує за споживання електроенергії, в зв»язку з чим станом на травень 2010 року утворилась заборгованість в розмірі 1 288гр.12 коп.
Відповідно до п. 1 ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов»язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов»язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов”язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, акта планування, договору, а при відсутності таких вказівок- відповідно до вимог, що звичайно ставляться.
Виходячи з викладеного вище,суд вважає вимоги позивача обґрунтованими.
Керуючись ст.ст.526,625,714 ЦК України, Законом України «Про електроенергетику»,Правилами користування електричною енергією для населення, ст.ст.57-60, 212-214,174 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерної енергопостачальної компанії »Київенерго» 1 288гр.12 коп. заборгованості, 51гр. судового збору та 30гр.гр.витрат на інформаційно-технічне забезпечення, а всього 1 369гр. 12 коп.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя