Судове рішення #10063849

справа №2-1262/10р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

23 червня 2010 року       Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

                                          головуючого судді           Скрипник К.О.,

                                          при секретарі                     Берко Я.В.;

за участю представника позивача Швидкого Є.П., відповідача ОСОБА_2,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії «Дніпрообленерго» до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач 22 квітня 2009 року звернувся до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з  вказаним позовом, в якому  зазначив, що 07 серпня 2008 року при перевірці стану електричних приладів обліку та електроустановок контролерами ДМЕМ за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено порушення п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, а саме бездоговірне користування електроенергією – закритий особовий рахунок. Згідно розрахунку завданих позивачу збитків, матеріальна шкода становить 6416,03 грн., яку позивач просив стягнути з відповідача.

    Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог, посилався на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі та просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що на момент складення акту він не був споживачем електроенергії та не міг нести відповідальність за чиїсь дії. Пояснив, що він не знав, що лицевий рахунок був закритий та після смерті матері тривалий час захищав свої права на спадщину в суді і тільки в 2009 році зміг зареєструвати своє право власності. На даний час він подарував будинок своїй доньки, яка, як власник будинку, уклала вже договір про користування електричною електроенергією.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно Акту № 00106691 про порушення Правил користування електричною енергією для населення, 07 серпня 2008 року у домоволодінні АДРЕСА_1 було виявлено порушення п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, а саме бездоговірне користування електроенергією – закритий особовий рахунок (а.с.6).

Згідно розрахунку розміру відшкодування збитків за період з 07.08.2007 року по 07.08.2008 року, тобто за 365 днів, проведеного відповідно до Методики обчислення відшкодування збитків, загальна сума шкоди складає 6416,03 грн. (а.с.7).

Згідно Акту № 00106691 від 07.08.2008 р. в будинку встановлений лічильник електроенергії, показники якого становлять 05893, пломби не порушені.

Так, встановлено, що лицевий рахунок №НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1, був відкритий 01.01.1980 р. на ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1р., та  закритий - 22.12.2006 р., у в зв’язку з тим, що представниками енергопостачальної компанії було встановлено, що будинок за вищевказаною адресою пустий (а.с.43-45).  

Встановлено, що домоволодіння АДРЕСА_1 належало ОСОБА_2 на підставі рішення Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 17 січня 2008 року, право власності на яке було зареєстровано в КП «ДМБТІ» 17.03.2009 р. (а.с.46-47, 49).

В подальшому, згідно договору дарування від 22 травня 2009 року, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_5 ОСОБА_2 подарував вказане домоволодіння ОСОБА_6 (а.с.48).

В той саме час, згідно п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1357, споживач  несе  відповідальність згідно із законодавством за:

- прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію;

- порушення правил користування електричною енергією;

- ухилення або  несвоєчасне  виконання   рішень   та   приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії;

- розкрадання електричної   енергії   у    разі    самовільного підключення  до  електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку;

- пошкодження приладу обліку;

- розукомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих  об'єктів;

- насильницькі дії, що перешкоджають посадовим особам енергопостачальника  виконувати свої службові обов'язки.

Таким чином, пунктом 48 вказаних Правил, за порушення якого на відповідача був складений акт, не передбачена відповідальність за бездоговірне користування електроенергією.

Крім того, позивач здійснив нарахування розміру завданих збитків, відповідно до методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою НКРЕ 04.05.2006 р. № 562.

Проте, в пункті 2.1 вказаної Методики, Методика застосовується у чітко перелічених випадках порушень Правил користування електричною енергією.

Однак, в пункті 2.1 вказаної Методики, таке порушення, як бездоговірне користування електричною енергією, за яке передбачено нарахування збитків, відсутнє.

З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що немає законних підстав для стягнення з відповідача збитків, оскільки його діями позивачу не були спричинені матеріальні збитки.

Так, в силу ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін.

Згідно ст. 10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача не законні, не обґрунтовані та не підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 р. № 1357, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою НКРЕ 04.05.2006 р. № 562, ст.ст. 2, 10, 11, 57-60, 212-215 ЦПК України, суд –

В И Р  І Ш И В:

У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії «Дніпрообленерго» до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди - відмовити .

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання  апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя                                                                                         К.О. Скрипник

  • Номер: 6/405/72/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1262/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Скрипник Каріне Олегівна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.07.2023
  • Дата етапу: 10.10.2023
  • Номер: 6/405/72/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1262/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Скрипник Каріне Олегівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.07.2023
  • Дата етапу: 10.10.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація