Справа № 1-68/2010р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2010 року
Новоушицький районний суд Хмельницької області в складі :
головуючої - судді Шуригіної О.В,
при секретарі - Фурман Г.П.,
з участю прокурора - Василенко Д.М..,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Нова Ушиця справу про обвинувачення
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженки та жительки АДРЕСА_1, українки , громадянки України ,
освіта вища, заміжньої, на утриманні двоє малолітніх дітей, приватного підприємця , раніше не судимої, -
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.172 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Підсудна ОСОБА_2, являючись приватним підприємцем та займаючись підприємницькою діяльністю щодо роздрібної торгівлі в селі Зелені Курилівці, грубо порушуючи законодавство про працю, в порушення вимог п.п. 8.1.1, 8.1.2, 8.1 ст. 8 та п. « А» п. 19.2 ст. 19 Закону України « Про податок з доходів фізичних осіб», ст..ст. 2, 24, 24-1, 253 КЗпП України, без укладення трудових угод з найманими працівниками проводила виплату їм заробітної плати, не сплачуючи податку до бюджету з доходів фізичних осіб , а також не проводила сплати до фондів соціального спрямування.
Так, ОСОБА_2, приховуючи трудові відносини з найманими працівниками ОСОБА_3 і ОСОБА_4, яка має на утриманні неповнолітню доньку, без належного документального оформлення трудових відносин та проведення по бухгалтерському обліку відповідно в період з 1 січня 2010 року по 28 квітня 2010 року, 01 січня 2010 року по 29 квітня 2010 року, здійснювала виплату заробітної плати за виконану ними роботу, не проводивши виплат до відповідних фондів соціального спрямування, не сплативши податку до бюджету з доходів фізичних осіб, внаслідок чого позбавила найманих працівників права користуватися своїми законними основними правами, а саме: державними гарантіями в оплаті праці та соціальному захисті, правом на обрахування трудового стажу, правом на гарантований державою за рахунок сплати роботодавцем страхових соціальних внесків, соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності та інших випадках, передбачених законом.
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_2 винною себе у вчиненні злочину визнала повністю, щиро розкаялась і суду пояснила, що, являючись приватним підприємцем та займаючись підприємницькою діяльністю щодо роздрібної торгівлі продуктами харчування в селі Зелені Курилівці, приховала трудові відносини з найманими працівниками ОСОБА_3 і ОСОБА_4, без належного документального оформлення трудових відносин та проведення по бухгалтерському обліку здійснювала виплату їм заробітної плати за виконану роботу, не проводивши виплат до відповідних фондів соціального спрямування, не сплачувала податку до бюджету з доходів фізичних осіб. На досудовому слідстві вона повністю відшкодувала завдану державі шкоду, здійснила виплати у відповідні фонди, сплатила податки до бюджету, тому просить звільнити її від кримінальної відповідальності в зв”язку з дійовим каяттям.
Дослідивши докази по справі, заслухавши показання підсудної, перевіривши та оцінивши зібрані докази ,суд вважає, що вина ОСОБА_2 у вчиненні злочину повністю доведена та підтверджується дослідженими даними протоколів допиту потерпілих , актом податкової перевірки.
Суд вважає, що дії підсудної вірно кваліфіковані за ч.2 ст.172 КК України.
Відповідно до ст..45 КК України звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям можливе в разі вчинення нею вперше злочину невеликої тяжкості.
Злочин, у якому обвинувачується ОСОБА_2, вчинила вперше та відповідно до ст.12 КК України він відноситься до злочинів невеликої тяжкості.
Дійове каяття підсудної полягає в тому, що після вчинення злочину вона щиро покаялась, висловила жаль з приводу вчиненого, активно сприяла його розкриттю та, бажаючи виправити ситуацію, добровільно повністю відшкодувала завдані збитки, сплативши податки у бюджет та пенсійний фонд, що підтверджується банківськими квитанціями.
Відповідно до закону та Постанови № 12 від 23 грудня 2005 року Пленуму Верховного Суду України передбачене у ст. 45 КК звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов’язковим, здійснюється в порядку, встановленому ст. 72 КПК, незалежно від того, надійшла справа до суду із відповідною постановою чи з обвинувальним висновком.
На підставі ст.45 КК України, керуючись ст.ст.7-2, 282 КПК України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності у зв"язку з дійовим каяттям.
Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.172 КК України – закрити.
Міру запобіжного заходу – підписку про невиїзд – скасувати.
На постанову протягом семи діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляцію до Апеляційного суду Хмельницької області.
Суддя О.В.Шуригіна