Судове рішення #10060009

Справа № 2-2492-1/10

Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

05 липня 2010 року     Солом’янський районний суд м. Києва

в складі:

               Головуючої-судді    Завгородня І.М.

               при секретарі           Хортик О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в:

    Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що з 25.11.2003 року він перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачкою. Від шлюбних відносин мають неповнолітнього сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач зазначив, що спільне сімейне життя з відповідачкою не склалося, внаслідок несумісності характерів, що призводить до сварок. Шлюбні відносини припинені з 2007 року, спільне господарство не ведеться протягом того ж часу.

    Посилаючись на те, що подальше збереження сім’ї є неможливим, шлюб носить формальний характер, позивачка просив задовольнити позов.

           В судовому засіданні позивач підтримав позов та просив про його задоволення.

              Відповідач не заперечувала проти розірвання шлюбу.

    Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

    Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 25.11.2003 року він перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачкою. Від шлюбних відносин мають неповнолітнього сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. З 2007 року сторони припинили шлюбні стосунки, спільного господарства не ведуть, а тому суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і зберечення шлюбу суперечить їхнім інтересам, в зв”язку з чим шлюб підлягає розірванню.

    Враховуючи майновий стан кожного з подружжя, суд вважає за необхідне покласти обов’язок по сплаті державного мита в розмірі 17 грн. при реєстрації розірвання шлюбу на позивача. Виходячи з наведеного, відповідача від сплати державного мита звільнити.

    Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 208, 209, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 105, 110, 112 СК України, -

В И Р І Ш И В:

    Позов задовольнити.

          Шлюб, зареєстрований 25 листопада 2003 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Центральним відділом реєстрації шлюбів м.Києва, актовий запис № 3042,  розірвати.                                                                                                                                                                

    При реєстрації розірвання шлюбу органами РАЦСу стягнути з ОСОБА_2 на користь держави мито у сумі 17 (сімнадцять) грн. 00 коп. ОСОБА_3 від сплати державного мита звільнити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом  десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.    

         

  Суддя:    

                                   

Справа №2-1017-1/06

Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

     10 березня 2006 року                             м. Київ

Солом’янський районний суд м. Києва під головуванням судді Мельника В.В. при секретарі Некрашевській Є.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7, про стягнення аліментів,

в с т а н о в и в :

    У лютому 2006 р. позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просила стягнути на її користь з відповідача аліменти на утримання малолітніх дітей - ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 1/3 частки щомісячно до повноліття дітей, посилаючись на те, що відповідач не надає матеріальної допомоги на їх утримання.

    У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги у повному обсязі.

    Відповідач ОСОБА_7 в судовому засіданні позов визнав про що надав суду письмову заяву.

    Вислухавши пояснення позивачки,  відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до вимог статтей 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України (від 10 січня 2002 р., набрав чинності з 01 січня 2004 р.), батьки зобов‘язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття

При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров‘я та матеріальне становище дитини, стан здоров‘я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки і сина, інші обставини, що мають істотне значення.

Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку  від заробітку (доходу) матері, батька на її утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред‘явлення позову.

    Судом встановлено, що ОСОБА_7 та ОСОБА_6 перебували у зареєстрованому шлюбі, в період якого у них народилося двоє дітей ІНФОРМАЦІЯ_2 року дочка, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3 року – син ОСОБА_9. 15 жовтня 1998 року шлюб між позивачкою та відповідачем було розірвано.

Відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання малолітніх дітей.

    Оскільки відповідач не виконує покладеного на нього законом обов’язку щодо утримання неповнолітніх дітей, то порушене право позивачки на отримання від відповідача коштів на утримання  дітей підлягає захисту.

Визначаючи розмір аліментів, суд враховує стан здоров‘я та матеріальне становище малолітніх ОСОБА_8 та ОСОБА_9, стан здоров‘я та матеріальне становище позивачки та відповідача, та інші обставини, що мають істотне значення, зокрема те, що на час вирішення спору судом малолітні діти утримуються лише за рахунок матері.

 Виходячи з наведеного, суд визначає розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки на утримання малолітніх дітей в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян щомісячно, починаючи з моменту подачі позовної заяви і до повноліття ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_3.

    Згідно ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача в доход держави.

У відповідності до вимог ч. 1 п. 1 ст. 367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 180-183, 191 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213-215, 367 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

    Позов ОСОБА_6 до ОСОБА_7, про стягнення аліментів  задовольнити.

    Стягнути з ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4, місце народження місто Київ, працює: Ботанічний сад по вул. Тимирязівській, 1 в місті Києві,  фотограф, проживає:  місто АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_6 аліменти на утримання дочки ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2, та сина ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян щомісячно на кожну дитину, а починаючи з 21.07. 2011 року стягнути з ОСОБА_7 на користь ОСОБА_6 аліменти на утримання сина  ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі ј частини з усіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян і до повноліття ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_3.

    Рішення суду в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

    Стягнути з ОСОБА_7 в доход держави 51 грн. державного мита.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом міста Києва.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано апеляційному суду міста Києва через Солом’янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду міста Києва через Солом’янський районний суд міста Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження

    Суддя                                         Мельник В.В.

Від 15.03.2006 року

№2-1017-1/06

                        ДВС Солом’янського р-ну м. Києва

        Солом’янський районний суд м. Києва надсилає виконавчий лист № 2-1017-1/06  від 10.03.06 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7, про стягнення аліментів на виконання .

Додаток: виконавчий лист.

Суддя:                                     В.В. Мельник

Виконавець: пом. судді Бровко К.П.

Від 15.03.2006 року

№2-1017-1/06

                        ДВС Солом’янського р-ну м. Києва

        Солом’янський районний суд м. Києва надсилає виконавчий лист № 2-1017-1/06  від 10.03.06 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7, про стягнення аліментів на виконання .

Додаток: виконавчий лист.

Суддя:                                     В.В. Мельник

Виконавець: пом. судді Бровко К.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація