Судове рішення #10055512

УКРАЇНА

БРОВАРСЬКИЙ  МІСЬКРАЙОННИЙ  СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

     

                                                                                  Справа №2-700\10

РІШЕННЯ

 Іменем  України

12 травня  2010 року                                                                                                м. Бровари

Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:


головуючого Петришин Н.М.,

при секретарі Тікіній І.М.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до  Бобрицької сільської рада Броварського району Київської області, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, третя особа Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю про визнання права приватної власності на  житловий будинок з надвірними будівлями в порядку спадкування, -

в с т а н о в и в :

              У листопаді 2009 року ОСОБА_3 звернулася до суду із позовом про визнання права власності  в порядку спадкування на домоволодіння АДРЕСА_1, посилаючись на те, що після смерті її діда ОСОБА_8 відкрилась спадщина на зазначене домоволодіння, на яке відсутні правовстановлюючі документи, через що і змушена звернутись до суду із вказаним позовом. Ще за життя ОСОБА_8 зробив заповітне розпорядження згідно якого, заповів все своє майно позивачу та її батьку ОСОБА_9 В установлений законом строк позивач та її батько звернулися до державної нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини. Але завершити оформлення спадщини їм не вдалося, оскільки її батько помер протягом шестимісячного строку встановленого для прийняття спадщини. Тому позивачу перейшло право на прийняття належної покійному батьку частки  спадщини за заповітом.

         У судовому засіданні  позивач  позов підтримала.

         Від відповідача Бобрицької сільської ради Броварського району Київської області надійшла заява про визнання позову та розгляд справи у відсутності представника сільської ради.

         Відповідачі: ОСОБА_5, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 проти задоволення позову не заперечували.

         Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

         З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_8, що підтверджується свідоцтвом про смерть.

         Після  смерті ОСОБА_8  відкрилась спадщина на належне їй майно, зокрема домоволодіння АДРЕСА_1.

          Спадкодавцем 06 серпня 2008 року  було складено заповіт, посвідчений секретарем Бобрицької сільської ради народних депутатів ОСОБА_12, за яким все своє спадкове майно він заповів ОСОБА_9 та ОСОБА_3 в рівній частині кожному. Даний заповіт на день смерті заповідача не переписано і не скасовано.

           Із спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_8 вбачається, що позивач та ОСОБА_9 вчасно звернулися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, в якій просили видати свідоцтво про право на спадщину, 12.11.2008 року ОСОБА_3 подала заяву про відмову від прийняття спадщини.

           ОСОБА_9 так і не встиг оформити спадкові права, оскільки 26 листопада 2008 року помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть.

          Із спадкової справи до майна померлого ОСОБА_9 вбачається, що  ОСОБА_3 вчасно звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_9

            Факт належності   ОСОБА_8 житлового будинку АДРЕСА_1 підтверджується:

- даними технічного паспорту на житловий будинок;

- довідками сільської ради від 03.11.2009 р. № 803 про те, що дійсно згідно записів в  погосподарській книзі №1 за 2006-2010 роки, особовий рахунок № 17 головою господарства є ОСОБА_8, який за життя право власності на даний будинок не оформляв, на день його смерті в будинку проживали зареєстровані ОСОБА_9, ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_7;

- довідкою Бобрицької сільської ради підтверджується факт про те, що померлий ОСОБА_8 мав у постійному користуванні земельну ділянку площею 0,40 га в АДРЕСА_1;

- випискою з погосподарської книги за 2006-2010 роки, особовий рахунок №17 АДРЕСА_1, де головою домоволодіння зазначений ОСОБА_8

- виконавчим планом забудови садиби за адресою: АДРЕСА_1, де замовником зазначена ОСОБА_3 на ім’я покійного ОСОБА_8, погодженим головним державним інспектором пожежного нагляду м. Бровари та Броварського р-ну, головним державним санітарним лікарем Броварського р-ну.

          Згідно ст. 1218 ЦК України спадщина складається з усіх прав та обов’язків, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок його смерті.

           Відповідно до ст. 1223 право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

           За змістом ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

           Підстав незаконності набуття позивачем права власності на домоволодіння АДРЕСА_1 судом не встановлено.

            Таким чином, визнання відповідачами пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

             З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні доведено факт володіння, користування та розпорядження домоволодінням ОСОБА_8 та оскільки позивач є спадкоємцем прав та обов’язків, ОСОБА_9, який прийняв спадщину, але не оформив право на неї після ОСОБА_8, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

             Керуючись ст.ст. 328, 1218, 1223 ЦК України та ст.ст.  174, 209, 212-215 ЦПК України, суд, –

в и р і ш и в :

              Позов задовольнити .

              Визнати за ОСОБА_3  право власності на житловий будинку АДРЕСА_1  з надвірними будівлями та спорудами, до яких входять: сарай «Б», вбиральня «В», погріб «Д», літній душ «Г», літня кухня «К», колодязь «К», огорожа «№».

             

             Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

            Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у зазначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                                                       Н.М. Петришин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація