Справа № 2-755/ 10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 червня 2010 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Суддя: Юзьвяк Б.Г.,
при секретарі : Свирида М.І.,
за участю адвоката ОСОБА_1 (представник позивачки)
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.Дубно цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер її чоловік, а для відповідача батько, ОСОБА_4, який проживав в с.Іваннє Дубенського району. Йому належав будинок по АДРЕСА_1 Позивачка зазначає, що своєчасно прийняла спадщину шляхом фактичного володіння та розпорядження спадковим майном. Однак оформити свої спадкові права не може через те, що за свого життя чоловік не оформив права власності на будинок. Тому позивачка просить визнати за нею право на спадкове майно та право власності на будинковолодіння, що належало чоловікові., оскільки син від своєї частки у спадковому майні відмовився.
Представник позивачки в попередньому судовому засіданні підтримав позов з підстав, викладених в позовній заяві.
Відповідач, ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився, подавши до суду заяву про слухання справи у його відсутність, та завірену в сільській раді заяву про відмову від спадщини по смерті батька, на користь матері, ОСОБА_2
Вислухавши пояснення представника позивачки, ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Копія свідоцтва про смерть підтверджує, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року. (а.с.4.)
Копія свідоцтва про укладення шлюбу вказує на те, що ОСОБА_2 була дружиною ОСОБА_4. (а.с.5.)
Про належність будинку ОСОБА_4 підтверджує технічний паспорт на будинок, а також довідка Іванівської сільської ради про записи в по господарській книзі. (а.с. 7-9.)
За змістом ч.1 ст.1261 ЦК України дружина спадкодавця відноситься до першої черги спадкування за законом.
Отже по смерті спадкодавця, позивачка є спадкоємцем першої черги за законом і має підстави для визнання права власності на це майно, при тому, що інший спадкоємець, її син відмовився від своєї частки і спадщині на її користь.
За змістом ст.392 Цивільного Кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Керуючись ст.10,60,212, 174 ЦПК України, суд
Р І Ш И В :
Визнати за ОСОБА_2 право на спадщину за законом по смерті ОСОБА_4 та право власності на домоволодіння, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 Дубенського району Рівненської області..
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Дубенський міськрайонний суд з поданням в 10-денний строк заяви про апеляційне -2- оскарження, з наступним поданням у 20-денний строк з дня подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.
Рішення також може бути оскаржене і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10 денний строк з дня проголошення рішення.
У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але після цього у 20 денний строк після подання заяви про апеляційне оскарження не буде подано апеляційної скарги, рішення теж набирає законної сили.
В разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили у разі його не скасування судом апеляційної інстанції.
Суддя : підпис
Вірно суддя:
- Номер: 2/2407/1776/11
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-755
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Юзьвяк Богдан Георгієвич
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.07.2011
- Дата етапу: 19.09.2011