Судове рішення #10053653

Справа № 2-1912/2010  року

УХВАЛА

 7 липня 2010 року                     м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області  в складі:

головуючого-судді:          Попович С. С.

секретаря:      Черкес У.О.

позивача ОСОБА_1

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, -          

встановив:

Позивач просить постановити рішення яким стягнути з відповідача у його користь шкоду заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди автомобілю “Фолькваген-пассат” д. н. знак НОМЕР_1.

    Копія технічного паспорта, долученого до матеріалів справи підтверджує, що власником цього автомобіля є ОСОБА_3.

    Як вбачається з наданої суду копії довіреності позивач має повноваження тільки на керування вказаним автомобілем та вчинення дій щодо розпорядження ним, та інше про що прямо зазначено у тексті довіреності, але повноважень на ведення справи в суді від імені власника цього автомобіля, в тому числі на пред”явлення даного позову саме про відшкодування шкоди заподіяної даному автомобілю не має, має тільки на навпаки, в той же час звернувся до суду з даним позовом від свого імені.

    Відповідно до ст. 1187 Цивільного Кодексу України шкода заподіяну джерелу підвищеної небезпеки дійсно відшкодовується особою яка на відповідній правовій підставі ( в тому числі і довіреності ) володіє транспортним засобом. Але це положення стосується тільки відповідальності за заподіяну шкоду, а не права на відшкодування шкоди. Право ж на звернення до суду з позовом про відшкодування шкоди в такому випадку має власник чи особа якій він довірить таке, в тому числі надасть довіреність на ведення справи в суді. В даному ж випадку позивач дійсно володіє транспортним засобом на законних підставах і у випадку заподіяння ним шкоди іншому автомобілю відповідальність повинен би нести саме він, а не власник автомобіля ОСОБА_3, але довіреністю, що він має, права на ведення справи в суді від імені власника йому не надано.

    Ст. 207 ч. 1 п. 2 ЦПК України передбачає, що суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо заяву від імені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи. В даному ж випадку такою заінтересованою особою є власник автомобіля якому спричинено матеріальну шкоду. Тому при таких обставинах заяву слід залишити без розгляду по вказаній підставі.

    На підставі викладеного, ст. ст. 1166, 1187 Цивільного Кодексу України керуючись ст. ст. 168, 207 ч. 1 п. 2 ЦПК України, суд -

ухвалив:

    Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди  - залишити без розгляду.

    Оригінали наданих суду документів ( при умові надання взамін їх копій ) та квитанції про сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення повернути позивачу після вступу даної ухвали в законну силу.    

    Роз”яснити позивачу, що він вправі повторно звернутися до суду з аналогічним позовом після того як матиме довіреність від імені власника автомобіля на ведення справи в суді.

    Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

    Суддя:                                  Попович С. С.

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація