Судове рішення #10053460

Справа № 2-2756-2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

2 липня 2010 року                            Свердловській міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді: Новосьолової Г.М.,

при секретарі: Воблікової І.О.,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Свердловського міського суду Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комсомольської селищної ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду із дійсною позовною заявою, де в обґрунтування своїх вимог вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її рідна мати – ОСОБА_2, яка постійно проживала на АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилася спадщина на ? частину АДРЕСА_1. При житті мати позивачці залишила заповіт, яким все своє майно де б вона не знаходилось, взагалі все те, що належало їй на день смерті і на що вона за законом мала право, заповідала позивачці та ОСОБА_3 – своїм донькам. Вони являються спадкоємицями 1-ої черги за законом на спадщину, яка залишилася після смерті матері, інших спадкоємців не має. Сестра позивачки ОСОБА_3 в передбачений законом строк спадщину після смерті матері не прийняла та на належну їй частку спадщини не претендує. В зв’язку з тим, що на день смерті матері позивачка перебувала в стані вагітності, вагітність проходила з ускладненнями, які виникли внаслідок гестаційного цукрового діабету, позивачка постійно до пологів перебувала в лікарні на збереженні дитини і не змогла у встановлений строк подати заяву про прийняття спадщини після смерті матері в Свердловську державну нотаріальну контору, в зв’язку з чим строк пропустила. Вказана обставина об’єктивно підтверджується свідоцтвом про народження її сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, та довідкою лікувального закладу. Крім сина ОСОБА_4, на вихованні позивачки знаходиться ще двоє малолітніх дітей: син ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4, які часто хворіли та проходили курси лікування.  У цей час позивачка звернулась до нотаріуса, однак у видачі свідоцтво про паво на спадщину їй було відмовлено, тому що був пропущений строк прийняття спадщини, та їй було запропоновано звернутися до суду.

 У зв’язку з вище викладеним позивачка просить суд постановити рішення, яким визнати, визначити для неї додатковий строк, тривалістю два місяці для подання  до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті матері ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.    

В судовому засіданні позивачка не з’явилась, але надала письмову заяву у якій просить справу розглянути за її відсутність, на заявлених позовних вимогах наполягає, просив суд задовольнити позовну заяву у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивачки на задоволенні позовних вимогах наполягала.

Відповідач представник Комсомольської селищної ради, у судове засідання не з’явився, але надав суду письмову заяву у якій позовні вимоги визнав у повному об’єму, не проте їх задоволення.

Третя особа ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилась, але надіслала суду письмову заяву, у якій просить справу розглянути за її відсутністю, з позовними вимогами згідна у повному обсязі, та відмовляється від своєї частки спадкового майна.    

Вислухавши представника позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини:

Згідно свідоцтва про смерть місце реєстрації виконком Комсомольської селищної ради актовий запис №1 – ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, у віці 71 роки (а.с. 11).

З матеріалів справи убачаються витяг Третьої Свердловської державної нотаріальної контори, згідно якого після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 спадкових справ станом 17.06.2010 р. не формувалось. Згідно даних Реєстру спадкових справ від імені ОСОБА_2, було посвідчено заповіт Другою Свердловською державною нотаріальною конторою 11.05.2007 р. за реєстровим № 864 (а.с. 27-29).  

Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважною причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини .

В судовому засідання встановлено, що позивачки у встановлений строк для звернення  в нотаріальну контору для оформлення документів про прийняття спадщини, яка залишилися після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 року, не звернулась, так як на день смерті матері позивачка перебувала в стані вагітності, вагітність проходила з ускладненнями, про що свідчать епікризам № 3036, №5913, №9443  з м. Калінінград, згідно яких ОСОБА_1 знаходилась ОЕПЛ Кіровоградської обласної лікарні з 13.02.2009 р. по 21.02.2009 р., з 23.03.2009 р. по 03.04.2009 р., з 13.05.2009 р. по 10.06.2009 р.- з діагнозом гестаційний цукровий діабет, та позивачка знаходилась у стані вагітності (а.с.17-19).  

У зв’язку з чим суд вважає  за можливим надати ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини.

 

 На підставі ст.  1272 ЦК України, керуючись 10,11,209,212, 213-215, 218  ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Комсомольської селищної ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визнати, що строк для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 було пропущено ОСОБА_1 з поважної причини.

Визначити для ОСОБА_1 додатковий строк, тривалістю два місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Свердловський міський суд Луганської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація