2-944/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Добропілля 22 травня 2007 р.
Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Садчикова Д.В.
при секретарі Влащенко І.М.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Добропілля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Добропільської міської Ради „про визнання права власності", -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою про визнання права власності на самовільно зведені будівлі за адресою: АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивачка в обґрунтування своїх позовних вимог пояснила, що 23.11.1993 року заключила з ОСОБА_2. договір купівлі-продажу житлового будинку загальною площею 25,3 квадратних метра з надвірними спорудами - 1/і її частини за адресою: АДРЕСА_1.
На підставі рішення Добропільської міської Ради народних депутатів №269 від 21.12.1994 року був виданий державний акт №347 від 28.12.1994 року на право приватної власності на землю площею 0,073 га для обслуговування і експлуатації житлового будинку та господарчих споруд.
Згідно висновку Бюро технічної інвентаризації м. Добропілля, на момент купівлі житловий будинок підлягав зносу (70 % зношення).
Генеральним планом земельної ділянки від 05.01.1994 року, який видав відділ містобудування та архітектури Добропільської міської Ради, було дозволено будування нового житлового будинку, сараю, сараю, сараю, туалету зі зносом старих споруд по вул. Крупської, 12. На кресленні в генеральному плані передбачено будування житлового будинку, сараю для вугілля, сараю, сараю, душа та туалету, однак в описової частині генерального плану до об'єктів, які будуються слово «душ» було пропущено.
На даній земельній ділянці протягом 2001-2006 pp. було збудовано житловий будинок з мансардою загальною площею 87,4 метрів квадратних.
Після складання технічної документації на житловий будинок та приміщення, які знаходяться за адресою; АДРЕСА_1, Бюро технічної інвентарізаціі м. Добропілля був складений технічний паспорт №255 від 15.01.2007 року та виявлені відхилення ; від затвердженого проекту будування житлового будинку, при цьому бууіа. збільшена загальна (житлова) площа на 39,6 (17,4 метрів квадратних), самовільно збудований душ.
Згідно висновку відділу містобудування та архітектури Добропільської міської Ради по самовільно збудованим об'єктам №1-3 від 02.03.2007 року, самовільне будування житлового будинку (відхилення від проектної документації), самовільне будування душу на присадибної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 можуть бути узаконені.
2
Ці самовільно збудовані споруди не порушують нічиїх прав. Просить суд визнати за нею право власності на самовільно зведені будівлі.
Представник відповідача Добропільської міської Ради в судове засідання не з'явилася, однак від неї надійшла заява про визнання позову та просила розглянути справу за її відсутності.
Вислухавши думку позивача, що не заперечував проти розгляду справи у відсутності відповідача, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача, направивши за місцем його перебування копію рішення суду.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що згідно договору купівлі-продажу від 23.11.1993 року зареєстрованого в реєстрі державним нотаріусом Добропільської нотаріальної конторі за №2898 ОСОБА_1 придбала в особисту власність 54 частину житлового будинку з надвірними спорудами розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 7, 8). На підставі рішення Добропільської міської Ради народних депутатів №269 від 21.12.1994 року був виданий державний акт №347 від 28.12.1994 року на право приватної власності на землю площею 0,073 га для обслуговування і експлуатації житлового будинку та господарчих споруд (а.с. 9, 16), що дозволяє суду зробити висновок про те, що позивачка ОСОБА_1 правомірним шляхом стала власником зазначеного житлового будинку і земельної ділянки.
Згідно висновку відділу містобудування та архітектури Добропільської міської Ради по самовільно збудованим об'єктам №1-3 від 02.03.2007 року (а.с. 13), при будуванні житлового будинку були допущені відхилення від проектної документації, самовільно збудований душ на присадибної ділянці. Також у зв'язку з тим, що душ (В) розташований на границі з земельною ділянкою за адресою: м. Добропілля, вул. Крупської, будинок 10, необхідно отримати згоду власників будинку №10 по вул. Крупської на оформлення документів по завершеному будівництву. Однак, дану згоду власників будинку №10 по вул. Крупської отримати не є можливим, так як вони у ньому тривалий час не мешкають і де знаходяться не відомо
У відповідності зі ст.41 Конституції України і Законом України "Про власність" ст.ст.2,4 право власності передбачає можливість власника на свій розсуд володіти, користатися і розпоряджатися приналежним майном, робити у відношенні свого майна будь-які дії, що не суперечать Закону. Згідно з положеннями ст. ст. 182, 331 Цивільного кодексу України право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо право власності на нерухоме майно у відповідності з Законом підлягає державної реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. На підставі ст. 41 Конституції України, ст. 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно зі ст.376 п.5 ЦК України на вимоги власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право нa нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
У судовому засіданні не встановлено обставин які порушують права інших осіб перешкоджаючих визнати за позивачкою право власності на самочинно збудовані споруди.
Таким чином, вимоги -ОСОБА_1, про визнання права власності на самочинно збудовані будівлі на території вищевказаного жилого дому є обґрунтованими, а відмовлення в здійсненні визнання за нею права власності на вказане нерухоме майно грубо порушує її конституційні права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.209,212,213,214,215,218 ЦПК України, ст. 376 п.5 ЦК України, суд, -
3
РІШИВ:
Визнати право власності на самовільні зведені житловий будинок (відхилення за площею від проектної документації, збільшена загальна (житлова) площа на 39,6 (17,4 метрів квадратних) та літній душ (В) на присадибної ділянці розташовані на території земельної ділянки будинку АДРЕСА_1 за ОСОБА_1.
Рішення підлягає реєстрації в бюро технічної інвентаризації і являється правовстановлюючим документом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Надруковано власноручно у нарадчій кімнаті в одному примірнику.