2-996/2007
РІШЕННЯ
ИМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Добропілля 29 травня 2007 р.
Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Садчикова Д.В.
при секретарі Влащенко І.М.
за участі позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Добропілля цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про стягнення
аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання», -
ВСТАНОВИВ:
15.05.2007 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на своє утримання як повнолітньої дитини, що продовжує навчання, до відповідача ОСОБА_2, вказавши, що останній є її батьком. З 29 липня 1983 року по 17 березня 1992 року її батьки перебували в зареєстрованому шлюбі. З 01.09.2006 року позивачка навчається на першому курсі очно-заочної форми навчання Донецького інституту ринку та соціальної політики (період навчання з 01.09.2006 року по 30.08.2010 року), й в зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, тому що навчання позивачка оплачує за Договором на підготовку фахівця з вищою освітою від 14 липня 2006 року, стипендії не отримує. Оскільки батько працює у Відокремленому підрозділі «Шахта «Алмазна», він має можливість матеріально допомагати позивачці. Просила стягнути з відповідача аліменти на своє утримання як дитину, що продовжує навчання, у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) до досягнення нею 23 річного віку.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги і просила їх задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, та пояснив, що позивачка навчається за очно-заочною формою навчання, тобто по вихідним дням, у зв'язку з чим сама може забезпечити оплату свого навчання. Аліменти до повноліття платив справно, та надалі згоден надавати допомогу по мірі можливості, а не за рішенням суду.
Заслухавши позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
У відповідності зі ст. 199 СК України, якщо повнолітні діти продовжують навчання й у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у випадку припинення навчання.
Відповідно до ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітню дочку у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (прибутку) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 дійсного Кодексу, приймаючи до уваги можливість надання утримання іншим із батьків.
Відповідно до вимог п.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.
Відповідно до свідоцтва про народження (а.с. 13), позивачка є донькою відповідача.
2
Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с. 12), шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3. був розірваний 17.03.1992 року.
У відповідності з довідкою Донецького інституту ринку та соціальної політики (а.с. 10), ОСОБА_1 є студенткою 1 курсу очно-заочної форми навчання даного навчального закладу.
Згідно договору (а.с. 5), між позивачем та Донецьким інститутом ринку та соціальної політики 14.07.2006 року був укладений договір про навчання.
Позивачка мешкає разом зі своєю матір'ю ОСОБА_1. за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно довідки виробничого управління ВКГ м. Добропілля (а.с. 4), мати позивачки працює в якості контролера, заробіток останьої за останні шість місяців склав - 4705,18 гривень.
Як вбачається з довідки Відокремленого підрозділу «Шахта «Алмазна» (а.с. 3), відповідач отримує заробітну плату, яка за останні шість місяців склала - 8477,00 гривень, не є інвалідом, стан здоров'я задовільний, що призводить суд до переконання, що він може надавати своїй дитині матеріальну допомогу.
Однак, суд також бере до уваги те, що позивачка навчається за очно-заочною формою навчання, тобто по вихідним дням, у зв'язку з чим може в період навчання здійснювати трудову діяльність.
За таких обставин суд вважає можливим задовольнити заявлені позивачкою вимоги частково, визначивши розмір аліментів на утримання дитини в 1/10 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача.
Враховуючи, що позивачка при подачі позову була звільнена від оплати судових витрат та беручи до уваги її матеріальне становище, у відповідності зі ст. 88 ЦПК України, судовий збір в розмірі 51 гривні належить стягнути з відповідача. Аналогічно, у відповідності з положеннями ч.3 ст. 81 ЦПК України з відповідача належить стягнути і витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 7 гривень 50 копійок.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 182, 199 і 200 СК України та ст.ст. 10, 11, 60, 81, 88, 213, 214, 215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Стягувати щомісяця з ОСОБА_2, 1952 року народження, уродженця м. Добропілля Донецької області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на її утримання в розмірі 1/10 частини з усіх видів заробітку (прибутку), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб, починаючи з 15.05.2007 р. і на період її навчання, але не більш ніж до досягнення нею двадцятитрьохрічного віку, тобто до 04.03.2012 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати в доход держави в розмірі 51 гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 7 гривень 50 копійок на користь: Отримувач - УДК у м. Донецьк р/р 31216259700004, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686537, Банк - ГУ ДКУ у Донецькій області.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та наступної подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.