ПОСТАНОВА № 2 – а – 2465/2010
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2010 року Старокостянтинівський районний суд
Хмельницької області
в складі:
головуючої – судді Завадської О.П.
при секретарі Крупській В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1 до Шепетівського взводу дорожньо – патрульної служби Хмельницькій області про зміну постанови про адміністративне правопорушення та застосування ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Шепетівського взводу дорожньо – патрульної служби про зміну постанови про адміністративне правопорушення серії ВХ № 037287 від 01 квітня 2010 року, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 500 грн. за порушення правил проїзду перехрестя, а саме, за те, що він рухаючись по другорядній дорозі, не надав переваги в русі автомобілю, який рухався по головній дорозі, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та обставини позовної заяви, крім того визнав вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення, підтвердив, що при проїзді перехресті не пропустив автомобіль на головній дорозі. Однак просив застосувати відносно нього усне зауваження згідно ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він має на утриманні неповнолітню дитину та на даний час переживає фінансові труднощі.
Представник відповідача позов не визнав і пояснив, що даний процесуальний документ складений в повній відповідності до вимог чинного законодавства, дії позивача містять ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 01 квітня 2010 року близько 13 години 55 хвилин на автодорозі Васьковичі – Шепетівка Хмельницької області позивач, керуючи транспортним засобом марки Мерседес 300 державний номерний знак НОМЕР_1 ВА, порушив правила проїзду перехрестя, а саме, рухаючись по другорядній дорозі, не надав перевагу у русі транспортному засобу, що рухався по головній дорозі, чим порушив 16.11 Правил дорожнього руху України.
Частиною 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення водіями транспортних засобів правил проїзду перехресть тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою про адміністративне правопорушення серії ВХ № 037287 від 01 квітня 2010 року, яку позивач отримав 15 квітня 2010 року, його притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 500 грн.
Неоднозначну позицію позивача щодо своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, суд оцінює критично, як намір уникнути юридичної відповідальності, оскільки вони суперечливі та спростовуються матеріалами справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вину позивача у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення доведеною, однак при визначенні міри покарання суд знаходить можливим, з врахуванням даних, що характеризують позивача, а саме те, що він має на утриманні неповнолітню дитину, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, щиро розкаявся, зменшити розмір штрафу, визначеного оскаржуваною постановою про адміністративне правопорушення, тому позов підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 86, 138, 159 – 163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст. ст. 33, ч. 2 ст. 122, 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Позов задовольнити частково.
Постанову серії ВХ № 037287 від 01 квітня 2010 року Шепетівського взводу дорожньо – патрульної служби Хмельницькій області по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 500 грн. змінити.
Вважати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 425 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Старокостянтинівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 186 ч. 5 КАС України.
Суддя ___________