Судове рішення #10052611

У Х В А Л А                                                      № 2 – 3656/2010

  04 червня 2010 року         Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області, Завадська О.П., розглянувши матеріали позовної заяви комунального підприємства по експлуатації теплового господарства „Тепловик” Старокостянтинівської міської ради до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення майнової шкоди,

встановила:

Комунальне підприємство по експлуатації теплового господарства „Тепловик” Старокостянтинівської міської ради звернулось з позовом про відшкодуванням майнової шкоди з приватного підприємця з приватного підприємства „Запад-Еліт” ОСОБА_2, який являється власником нежилого приміщення площею 57 кв. м. – АДРЕСА_1, яке від системи централізованого опалення не відключено, тому опалюється, однак відповідач не оплачує надані комунальні послуги. Свої позовні вимоги про відшкодування майнової шкоди обґрунтовує неналежним утриманням приміщення, а саме, в приміщенні відсутні двері, неізольовані стояки, батареї опалення не утеплені, що призвело до замерзання стояків гарячого водопостачання, для проведення відновлювальних робіт по ремонту, було затрачено 22489 грн. /акт обстеження приміщення від 27 лютого 2010 року та розрахунок завданої майнової шкоди/.  

Відповідно до положень ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Положеннями ст. ст. 1, 2 Господарського кодексу України визначено основні засади господарювання і регулювання господарських відносин, що виникають в процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання, а також між цими суб’єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання / в  тому числі органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією/.  

Статтею 1 Господарського процесуального кодексу України передбачено право на звернення до господарського суду, зокрема, державних та інших органів, підприємств, установ, організацій, інших юридичних осіб /в тому числі іноземних/, громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності.

У відповідності до положень п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

    Оскільки виниклий спір між юридичними особами підвідомчий господарському суду, тому позовна заява повертається позивачу як така, що не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, для звернення до належного суду.

Керуючись ст. ст. 1, 2 Господарського кодексу України, ст. 1 Господарського процесуального кодексу України, ч. 1 ст. 15, ст. 83, п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України,

ухвалила:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом комунального підприємства по експлуатації теплового господарства „Тепловик” Старокостянтинівської міської ради до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення майнової шкоди.

Судові витрати повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 295 ч. 4 ЦПК України.

Суддя __________

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація