Судове рішення #10052597

 

У Х В А Л А                                              № 2 –2974/2010

21 травня 2010 року         Суддя  Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Завадська О.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району, управління земельних ресурсів у Старокостянтинівському районі про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району, управління земельних ресурсів у Старокостянтинівському районі про визнання в порядку спадкування права власності на земельну ділянку площею 2,57 га на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району, яка згідно державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1, належала його дружині ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Однак через помилку в правовстановлюючому документі при написанні по батькові померлої, в зв’язку чим в подальшому були внесенні відповідні виправлення, не може оформити свої спадкові права.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документів, не збігається з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Положенням п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року за № 7 „Про судову практику у справах про спадкування” визначено, що справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов’язки інших осіб та /або/ за наявності інших спадкоємців і спору між ними. Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд з заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. ... Якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження з’ясується, що має місце спір про право, суд на підставі ч. 6 ст. 235 ЦПК України залишає заяву без розгляду та роз’яснює заявникові, що він має право звернутися до суду з позовом на загальних підставах.  

Абз. 2 п. 23 вищевказаної Постанови закріплено, що ?... За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляду не підлягають”.

У відповідності до Закону України „Про нотаріат” та інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій у державних нотаріальних конторах видаються свідоцтва про право на спадщину.

Згідно ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Оскільки факт приналежності правовстановлюючого документа можна встановити, звернувшись до суду з заявою в порядку окремого провадження, а в подальшому оформити спадкові права, шляхом вчинення нотаріальної дії, і право на спадкування позивача ніким не оспорюється, а посилання позивача на те, що він не може оформити свої спадкові права на земельну ділянку в державній нотаріальній конторі через допущені помилки при написанні правовстановлюючого документу, не ґрунтується на правових нормах і судом розцінюється як намір замінити, передбачений законодавством порядок вчинення нотаріальних дій у державних нотаріальних конторах, тому у відкритті провадження у справі слід відмовити.

  Керуючись ст. ст. 3, 122, 256 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року за № 7 „Про судову практику у справах про спадкування”,

 

ухвалив:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району, управління земельних ресурсів у Старокостянтинівському районі про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.

           Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 295 ч. 4 ЦПК України.

Суддя  ___________                                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація