Судове рішення #10050844

РІШЕННЯ                                   № 2 – 2257/2010

             ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2010 року                          Старокостянтинівський районний суд

                                                              Хмельницької області

 в складі:

 головуючої – судді                                           Завадської О.П

 при секретарі                                                    Прокоф’євій О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина на період навчання, третя особа – ОСОБА_3,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3 в розмірі ј частки зі всіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 1/3 частки прожиткового мінімуму, починаючи з  01 червня 2010 року по 30 червня 2011 року, на період його навчання в Дзеленецькому відділенні Волочиського промислово – аграрному професійному ліцеї. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач до повноліття сплачував аліменти на утримання сина. Однак зараз без його допомоги, враховуючи те, що вона не працює, їй важко навчати сина, який, хоч і отримує стипендію в середньому в розмірі 230 – 260 грн., з якої вираховують на оплату проживання в гуртожитку, але цього не вистачає, тому що в зв’язку з навчанням він потребує більшої матеріальної допомоги на проживання, проїзд.      

В судовому засіданні третьою особою був визнаний ОСОБА_3, який про час і місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, проте в судове засідання не з’явився.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоч про час і місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, але направив телефонограму, якою позов визнав.

Суд, заслухавши пояснення позивачки та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від шлюбу мають повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, /свідоцтво про народження серії НОМЕР_1, видане Жовтневий відділом ЗАГС м. Кривий Ріг 14 серпня 1992 року. ОСОБА_3 навчається на денній формі навчання по спеціальності водій – автослюсар сільськогосподарської техніки в Дзеленецькому відділенні Волочиського промислово – аграрному професійному ліцеї з 01 вересня 2008 року по 30 червня 2011 року, що підтверджується даними довідки навчального закладу за № 6 від 25 січня 2010 року, де і продовжує навчання, в зв’язку з чим потребує матеріальної допомоги на підручники, проживання, проїзд, яку відповідач погоджується надавати.

У відповідності до даних довідки КП „Єдиний центр з розрахунків за комунальні послуги” повнолітній син сторін входить до складу сім’ї позивачки. 20 січня 2010 року позивачка звільнена з роботи пакувальника хлібобулочних виробів закритого акціонерного товариства „Старокостянтинівський хлібзавод” за згодою сторін згідно п. 1 ст. 36 Кодексу Законів про працю України і з 28 січня 2010 року перебуває на обліку як безробітна в Старокостянтинівському міськрайонному центрі зайнятості, де її дохід за період з 28 січня 2010 року по 30 квітня 2010 року становить 1564,52 грн. /трудова книжка позивачки серії НОМЕР_2 та довідка Старокостянтинівського МРЦЗ за № 221410280 від 20 травня 2010 року/.

Згідно ч. 1 ст. 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

 Положеннями ч. 1 ст. 200 Сімейного кодексу України закріплено, що суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і /або/ у частці від заробітку /доходу/ платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених в статті 182 цього Кодексу.

Позовна вимога про стягнення з відповідача аліментів на утримання повнолітнього сина в розмірі не менше 1/3 частки прожиткового мінімуму, не відповідає нормам сімейного законодавства, оскільки зазначений мінімальний розмір аліментів на одну дитину відповідного віку стосується лише неповнолітніх дітей.

У відповідності до роз’яснень Пленуму Верховного Суду України, викладеними в п. 20 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів” обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18,  але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Сукупність цих юридичних фактів утворює юридичний склад, необхідний і достатній для виникнення зазначеного аліментного зобов’язання. У разі відсутності, або недоведеності в судовому засіданні хоча б одного з наведених вище фактів, вищезазначене аліментне зобов’язання, пов’язане з утриманням батьками своїх повнолітніх дочки, сина, які продовжують навчання, не виникає.    

Оскільки повнолітній син, який продовжує навчання, потребує матеріальної допомоги на період навчання, і батьки дійшли згоди щодо розміру аліментів, тому позов слід задовольнити в частині розміру аліментів - ј частки зі всіх видів заробітку відповідача щомісячно на період навчання.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 209, 212, 214-215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 182, 199-201 СК України, п. 20 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів”,

 

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Стягнути аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Алгранж Франція, проживаючого АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частини зі всіх видів його заробітку щомісячно на період його навчання, починаючи з 01 червня 2010 року до 30 червня 2011 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору та на користь територіального управління державної судової адміністрації в Хмельницькій області 120 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Старокостянтинівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя __________

                                   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація