Судове рішення #10044961

                                        Справа № 2- 740/10

                                                          ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ

                                                                                  ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

05 липня 2010 року  Апостолівський районний суд Дніпропетровської області у складі:

                головуючого - судді Чумак Т.А.

        при секретарі- Жандарук В.В.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Апостолове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про визнання  особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням,

          в с т а н о в и в:

            31.03.2008 року позивач звернулася до суду з позовом  до ОСОБА_2  про визнання  особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.

В  позовній заяві позивач в обґрунтування позову   пояснив, що вона з серпня 1980 року проживає та зареєстрована в АДРЕСА_1. Вищевказаний будинок належить їй згідно свідоцтва про право власності, яке видано на підставі рішення Апостолівської районної ради народних депутатів № 320/2 від 27.11.1991 року.

Відповідач ОСОБА_2, є колишньою дружиною її сина ОСОБА_3 Шлюб між ними розірвано в 2008 році. Відповідач не мешкає в будинку з 2000 року, з цього часу вона проживає у своїх батьків.  Вважає, що відповідачка  втратила право користування жилим приміщенням, так як відсутня за місцем реєстрації понад шість місяців.

Просить визнати відповідачку такою, що втратила право на користування спірним житловим приміщенням, так як з 2000 року відповідачка не користувалася житлом без поважних причин.

Позивач в судове засідання не з»явився, подавши заяву про слухання справи у його відсутність.

    Відповідач в судове засідання не з”явився, про час та дату слухання справи повідомлений належним чином.

    Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Згідно ст. ст. 71, 72 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім”ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім”ї були відсутні з поважних причин понад шести місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

    В судовому засіданні встановлено, що  в   АДРЕСА_1 зареєстровані:  ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_2 ( а.с. 9)  З акту депутатського обстеження від 10.03.2010 року підтверджується факт  відсутності відповідача за місцем реєстрації (а.с.6)

    Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що відповідачка  не проживає за місцем реєстрації з 2000 року, тому вона повиннна бути визнана такою, що втратила право на користування  житловим приміщенням.

    Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213, 215 ЦПК України, суд

                                                       в и р і ш и в:

    Позов задовольнити.

    Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, такою, що втратила право на користування  житловим приміщенням –   будинком АДРЕСА_1.

    Заочне рішення може бути переглянуте за заявою відповідача, поданою на протязі 10 днів з дня отримання його копії.

    На рішення може бути подана апеляція  в апеляційний суд Дніпропетровської області через Апостолівський районний суд. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

         

         Суддя:

  • Номер: 6/263/214/2017
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-740/10
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Маріуполя
  • Суддя: Чумак Тетяна Андріївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.10.2017
  • Дата етапу: 02.11.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація