Справа № 22-979/2010 рік Головуючий суддя 1 інстанції: Остапчук Л.В.
Категорія :57 Суддя-доповідач : Гордійчук С.О.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 липня 2010 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі :
Головуючого судді : Гордійчук С.О.
суддів : Шеремет А.М., Хилевича С.В.
при секретарі : Колесовій Л.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою представника відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області на рішення Рівненського районного суду від 05.02.2010 року в справі за скаргою ОСОБА_2 до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області про неправомірність дій начальника підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області та на постанову про накладення штрафу.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги колегія суддів,-
в с т а н о в и л а :
Рішенням Рівненського районного суду від 05.02.2010 року скаргу ОСОБА_2 до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області про неправомірність дій начальника підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області та на постанову про накладення штрафу задоволено.
Скасовано постанову начальника підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області від 21 грудня 2009 року про накладення на ОСОБА_2 штрафу в сумі 170 грн.
Стягнуто з відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області у дохід держави судові витрати.
В поданій на рішення апеляційній скарзі відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області вказує на її незаконність, оскільки рішення постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Просить рішення скасувати та ухвалити нове про відмову у задоволенні скарги.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення частково з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, справа розглянута судом першій інстанції у порядку цивільного судочинства.
Проте, такий висновок суду суперечить нормам процесуального права.
Як видно з матеріалів справи, скаржником порушено питання не про визнання неправомірними рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця, пов'язаних із виконанням конкретного рішення суду, а про скасування постанови начальника підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області про накладення на начальника Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області полковника міліції ОСОБА_2 штрафу за невиконання законних вимог державного виконавця.
За своєю правовою природою зазначена постанова являється правовим актом індивідуальної дії, спір щодо якого виник з приводу рішення (дії) суб’єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, розгляд якого згідно п.1 ч.1 ст.17 і п.2 ч.1 ст.18 КАС України віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до ч.2 ст.19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Так як дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства провадження у ній підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 307,310, 312-315, ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила :
Апеляційну скаргу представника відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області задовольнити частково.
Рішення Рівненського районного суду від 05.02.2010 року скасувати.
На підставі п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України провадження в справі закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею чинності.
Головуючий :
Судді :