Судове рішення #10040734

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Справа № 22ц-7331/2010                    Головуючий у І інстанції Шаповал Г.І.

Категорія  53                                          Доповідач Приходченко А.П.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    05 липня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:

                       головуючого –  Приходченко А.П.

                       суддів             – Лаченкової О.В., Кузнєцова В.О.

                       при секретарі –  Шило С.Ю.

 

розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1  на ухвалу Вільногірського міського суду  Дніпропетровської області від 20 травня 2010 року за позовом  ОСОБА_1 до ремонтно-будівельного кооперативу «Щит» про стягнення заборгованості по заробітній платі,

встановила:

    У провадженні Вільногірського міського суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до РБК «Щит» про стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації за невикористану відпустку, середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні, компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати та моральної шкоди.

    Ухвалою суду від 20.05.2010 р. провадження у справі зупинено до набрання законної сили рішення у кримінальній справі по звинуваченню ОСОБА_2 по ч.1 ст.175 КК України.

    В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу суду, посилаючись на помилковість застосування судом ст.201 ЦПК України.

    Перевіривши законність та обґрунтованість оскарженої ухвали, колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

    Відповідно до п.4 ст.201 ЦПК України суд зобов’язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку кримінального судочинства.  

    З матеріалів справи вбачається, що 30.06.2008 р. прокуратурою м. Вільногірська була порушена кримінальна справа відносно голови РБК «Щит» ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.175 КК України.

    Постановою Вільногірського міського суду від 04.02.2009 р. зазначена кримінальна справа повернута прокурору м. Вільногірська для проведення додаткового розслідування.

    Зупиняючи провадження у цивільній справі, суд виходив з того, що від рішення у кримінальній справі залежить наявність або відсутність підстав для позовних вимог, заявлених у даній справі, тому її розгляд є неможливим до вирішення кримінальної справи.

    Погодитися з такими висновками не можна.

    Згідно з ч.4 ст.61 ЦПК України вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, обов’язковий для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

    Зупиняючи провадження у цивільній справі, суд на приписи зазначеної норми права не звернув увагу, що призвело до помилкового задоволення клопотання ОСОБА_2

    Суд не звернув увагу на те, що позов заявлено до РБК «Щит», а не до ОСОБА_2, кримінальна справа знаходиться лише у досудовому слідстві, а сума позовних вимог підлягає дослідженню та перевірці лише в порядку цивільного провадження, тому рішення у цивільній справі не може залежати від рішення у кримінальній справі.

    Зважаючи на те, що судом помилково застосовано правила п.4 ст.201 ЦПК України, ухвала підлягає скасуванню з направленням справи для розгляду по суті позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 303, 307, 312  ЦПК України, колегія суддів

                                                                        ухвалила:

    Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

      Ухвалу Вільногірського міського суду  Дніпропетровської області від 20 травня 2010 року скасувати, справу направити до того ж суду для розгляду по суті.

    Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуючий

Судді

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація