Судове рішення #1003866
РІШЕННЯ

 РІШЕННЯ

Іменем   України

07   серпня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних

справах Апеляційного суду Житомирської області в складі:

головуючого : судді                    Франовської К.С.

суддів :                                           Товянської О.В.

Широкової Л.В. при секретарі судового засідання: Забеліній О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Малинського районного суду Житомирської області від 25 квітня 2007 року, -

встановила:

8   березні 2007 року ОСОБА_1. звернулась до суду з позо­

вом про стягнення з ОСОБА_2. аліментів на утримання неповнолі­

тньої дитини до повноліття. Зазначала, що від шлюбу з відповідачем має

сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який з 2006 року про­

живає разом з нею та перебуває на її утримання. Дитина потребує зі

сторони відповідача матеріальної допомоги, проте відповідач від її на­

дання ухиляється.

Рішенням Малинського районного суду Житомирської області від 25 квітня 2007 року у задоволенні позову відмовлено за безпідставністю.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати рішен­ня і ухвалити нове рішення, яким задовольнити її вимоги. Суд не прийн­яв до уваги докази, які підтверджують, що дитина знаходиться на її утриманні.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.ст. 180-182 Сімейного кодексу батьки зо­бов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи ви­конання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домов­леністю між ними. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Як вбачається із матеріалів справи, сторони мають неповноліт­нього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який останнім часом знаходиться на утриманні матері, зарплата якої складає 659грн.(а.с. 14). Відповідач працює, має'стабільний заробіток, середньо­місячна зарплата складає 2587грн. (а.с.9).

З долученої до апеляційної скарги копії позовної заяви видно, що

 

 

 

Справа № 22ц/ 1294                                        Головуючий у суді 1-ї ін-т.: Забродський М.І.

Категорія 36                                                                          Суддя-доповідач:Товянська О.В.

 

в провадженні Малинського районного суду є справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розлучення. Ініціатором розлучення є ОСОБА_2., який у позові зазначає, що сім'я розпалась, а дитина проживає з матір'ю.

Відповідно до вимог сімейного законодавства добровільний по­рядок слати аліментів не виключає права стягувача аліментів у будь-який час звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.

Тому посилання відповідача на те, що він надає певні кошти на утримання сина, не можуть бути підставою для відмови у позові.

Апеляційний суд вважає, що відповідач повинен сплачувати алі­менти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1А від заробітку (доходу).

Керуючись ст.ст.309,313,314,316 ЦПК України, колегія суддів

вирішила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволь­нити.

Рішення Малинського районного суду Житомирської області від 25 квітня 2007 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов ОСОБА_1 доОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину задовольнити. Стягнути зОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ХА заробітку (доходу), але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27 березня 2007 р. і до повноліт­тя дитини - 04 червня 2019 року. Рішення в межах платежу за один мі­сяць допустити до негайного виконання.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошен­

ня і може бути оскаржено в касаційному порядку безпосередньо до Вер­

ховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної си­

ли.                                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація