УХВАЛА
Іменем України
01 серпня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого - судді: Франовської К.С.
суддів : Товянської О.В.
Широкової Л.В. при секретарі судового засідання: Забеліній О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 та її неповнолітнього сина ОСОБА_3, третя особа - Коростенське комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство, про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та виселення за апеляційною скаргою ОСОБА_2
на рішення Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 14 червня 2007 року, -
встановила:
В серпні 2005 року ОСОБА_1, звернувся до суду із вказаним позовом. Зазначав, що ОСОБА_2. з неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, не проживають з 2001 року без поважних причин в квартирі АДРЕСА_1 Фактично вони мешкають в АДРЕСА_2
В листопаді 2005 року ОСОБА_2. звернулась до суду з зустрічним позовом про вселення. Зазначала, що батько безпідставно не пускає її з дити-ною-інвалідом у спірну квартиру, яка є її єдиним місцем проживання.
В липні 2006 року ОСОБА_1. доповнив свої позовні вимоги та просив виселити відповідачку з неповнолітнім сином з квартири без надання іншого житлового приміщення, оскільки відповідачка подала зустрічний позов про вселення.
Ухвалою Коростенського міськрайсуду Житомирської області від 14.06. 2007р. зустрічну позовну заяву ОСОБА_2. залишено без розгляду.
Рішенням Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 14 червня 2007 року позов задоволено. Визнано ОСОБА_2 та її неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 такими, що втратили право користування квартирою АДРЕСА_1 та виселено їх з вищевказаної квартири без надання іншого житлового приміщення.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2. порушує питання про скасування рішення в зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права, та просить ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1. Іншого житла, крім спірної квартири, у неї немає.
Справа № 22ц1640 Головуючий у суді 1-ї ін-т.:Загуменнова Н.М.
Категорія 32 Суддя-доповідач Товянська О.В.
Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення скасуванню з направленням справи на новий розгляд в зв'язку із порушенням процесуального законодавства з таких підстав.
Як видно з матеріалів справи, суд на порушення вимог ст.ст.31,120, 126-128 ЦПК України після подання ОСОБА_1 позовної заяви про збільшення позовних вимог - виселення ОСОБА_2. із сином зі спірної "квартири, продовжив після перерви розгляд справи за первісним позовом. Суд не надав строк для усунення недоліків позовної заяви, оскільки в ній не було вказано правову підставу позову для виселення, не вручив її копії усім особам, які брали участь у справі, не з'ясував думку відповідачки та КВЖРЕП відносно цих позовних вимог. Не уточнив підставу вимоги про виселення і під час розгляду справи, не зазначив у рішенні матеріальний закон, на підставі якого ОСОБА_2. підлягає виселенню без надання іншого жилого приміщення. Фактично ця вимога не була предметом розгляду.
Крім того, суд розглядаючи справу в порядку позовного провадження, притягнув Коростенське комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство до участі у справі не як третю особу, а в якості зацікавленої, що є порушенням вимог цивільно - процесуального законодавства.
Відповідно до вимог п.5 ст.311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд розглянув не всі вимоги і цей недолік не був і не міг бути усунений ухваленням додаткового рішення судом першої інстанції.
За таких обставин рішення підлягає скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції для розгляду.
Керуючись ст.ст.307,311,313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Рішення Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 14 червня 2007 року скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.