УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2007 р. м. Ужгород
Колегія суддів Судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:
головуючого - судді Куштана Б.П.,
суддів: Собослоя Г.Г. та Кеміня М.П.,
при секретарі Рогач І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Закарпаттяобленерго» в особі Рахівського РЕМ на рішення Рахівського районного суду від 17 травня 2007 р. за позовом відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Закарпаттяобленерго» в особі Рахівського РЕМ до ОСОБА_1 про стягнення збитків, -
встановила:
апелянт просить скасувати рішення Рахівського районного суду від 17.05.07 р. та ухвалити нове про повне задоволення позову.
Доводить, що тяжке матеріальне становище відповідачки як підстава для зменшення розміру шкоди на підставі ст. 1193 ч.4 судом не досліджувалося.
Питання розстрочки не оспорюється.
Указаним рішенням позов задоволено частково. Стягнуто з відповідачки 300 грн. шкоди, які розстрочено на 6 місяців.
Письмових заперечень відповідачка не подала, в судове засідання повторно не з'явилася.
Суд першої інстанції встановив, що факт порушення Правил користування електричною енергією для населення у вигляді самовільного підключення до енергомережі та розмір завданих унаслідок цього збитків, які складають 541.73 грн., відповідачкою не заперечуються.
Зменшуючи розмір збитків до 300 грн., суд першої інстанції врахував матеріальне становище відповідачки (багатодітність та малозабезпеченість).
Апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення - залишенню без змін, з таких мотивів.
За правилами ст. 303 ч.І ЦПК під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Відповідно до ст. 1193 ч.4 суд може зменшити розмір відшкодування шкоди, завданої фізичною особою, залежно від її матеріального становища, крім випадків, коли шкоди завдано вчиненням злочину. На відносини щодо відшкодування шкоди поширюється чинність ст. 623 ЦК (про відшкодування збитків, завданих порушенням зобов'язання).
Як свідчать матеріали справи, відповідачка має на утриманні п'ятьох малолітніх і неповнолітніх дітей, є малозабезпеченою сім'єю, тобто перебуває в скрутному матеріальному становищі (а.с.17-19).
У контексті наведеного колегія суддів визнала, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги спростовуються протоколом судового засідання, зауваження на який позивач не подавав (а.с.23).
Керуючись ст.ст. 303, 307 ч.І п.1, 308, 313, 314 ч.І п.1, 315, 317, 319 ЦПК України, -
Справа № 22ц - 1132/07
Головуючий у першій інстанції: Ємчук В.Е. Доповідач: Куштан Б.П.
ухвалила:
1. Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Закарпаттяобленерго» в особі Рахівського РЕМ відхилити.
2. Рішення Рахівського районного суду від 17 травня 2007 р. залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.