Справа № 22ц-2684/07 Головуючий у першій інстанції Кочко В.К.
Категорія 23 Доповідач Коротков В.Д.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2007 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого Короткова В.Д.
суддів Комаровської Н.В., Гончаренко В.М.
при секретарі Таратіної О.С
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго" до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, за апеляційною скаргою відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго" на рішення Овідіопольського районного суду Одеської області від 15 березня 2007 року,
встановила:
В грудні 2006 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що 18 квітня 2006 року представниками Овідіопольського району електричних мереж складено акт про самовільне підключення до мережі позивача будинку АДРЕСА_1, розташованого на території садівничого товариства „Заря" в смт. Великодолинське Овідіопольського району Одеської області, який належить відповідачці. Позивач просив стягнути з відповідачки матеріальну шкоду в сумі 3811, 86 грн., яка заподіяна безобліковим споживанням електроенергією.
Відповідачка позов не визнала.
Рішенням Овідіопольського районного суду Одеської області від 15 березня 2007 року в позові відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду в зв'язку з порушенням судом норм матеріального та процесуального права та задовольнити позов.
Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Відмовляючи в позові, суд першої інстанції виходив з того, що позивач не довів вини відповідачки в заподіянні матеріальної шкоди.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 18 квітня 2006 року представниками позивача складено акт про самовільне підключення до мережі позивача будинку АДРЕСА_1, розташованого на території садівничого товариства „Заря" в
2
смт. Великодолинське Овідіопольського району Одеської області (а.с. 7-9). В акті вказано, що споживачем електроенергії є ОСОБА_2, що не відповідає дійсності, оскільки вона померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 11).
Після смерті ОСОБА_2 земельну ділянку АДРЕСА_1 успадкувала ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 28 квітня 2005 року (а.с. 12). З довідки садівничого товариства „Заря" від 13 березня 2007 року вбачається, що ОСОБА_1 є членом цього товариства з 1 серпня 2006 року (а.с. 23).
З вказаних документів вбачається, що ОСОБА_1 не була членом товариства на момент складення акту від 18 квітня 2006 року, акт про порушення нею правил користування електроенергією відповідачем не складався.
Відповідно до вимог ч.3 ст.10 та ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Оскільки позивачем не доведено порушення відповідачкою правил користування електроенергією шляхом самовільного підключення до електричних мереж і споживання енергії без приладів обліку, суд першої інстанції обґрунтовано відмовив в задоволенні позову.
Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують правильних висновків суду, судове рішення ухвалено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, а тому підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст. ст.218, 307 ч.1 п.1, 308, 314 ч.1 п.1, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області,
ухвалила:
Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго" відхилити.
Рішення Овідіопольського районного суду Одеської області від 15 березня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.