КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № -22а- 480 / 07 р. Головуючий у 1 інстанції
Сауляк Ю.В.
Суддя доповідач Бистрик Г.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2007 року. м. Київ.
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Ситникова О.Ф.,
Суддів: Бистрик Г.М., Бєлової Л.В.,
при секретарі: Пономаренко О.О.,
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 15.03.2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про визнання дій протиправними, призначення та перерахунок пенсії , -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про визнання дій протиправними, призначення та перерахунок пенсії .
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що пропрацювавши в прокуратурі Вінницької області на посаді прокурора Вінницької області йому відповідно до ст.. 50-1 Закону України « Про прокуратуру « Управлінням пенсійного фонду України у Вінницькій області була призначена пенсія за вислугу років, нарахування та виплата якої проводилося із 04.04.2006 року. На час призначення пенсії, середньомісячний отримуваний заробіток позивача , згідно довідки НОМЕР_1 становив 14965,49 грн. Однак відповідач при обчисленні розміру пенсії позивача, виходив перш за все із його середньомісячного заробітку у межах , максимально встановлених законодавством на час призначення пенсії, розмір якої становив 10122,23 грн.
Тому відповідно до цього, позивач вважає, що дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці стосовно відмови нарахування пенсії в повному обсязі є протиправними і такими, що суперечать Конституціії України.
Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 15.03.2007 року позов ОСОБА_1 задоволено повністю.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці подало апеляційну скаргу в якій зазначило, що суд при винесенні оскаржуваної постанови не в повній мірі дослідив всі обставини по даній справі та порушив норми матеріального права . Тому посилаючись на доводи, викладені в апеляційній скарзі, відповідач просить скасувати постанову суду від 15.03.2007 року та постановити нове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 - залишити без задоволення .
Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав :
Позивачу, відповідно до ст. 50-1 Закону України « Про прокуратуру « Управлінням пенсійного фонду України у Вінницькій області була призначена пенсія за вислугу років, як такому, що працював на посаді прокурора Вінницької області, нарахування та виплата якої відбувалося із 04.04.2006 року.
Згідно довідки НОМЕР_1, виданої прокуратурою Вінницької області ( а.с.5 ), середньомісячний заробіток позивача на час призначення пенсії складав 14965,49 грн.
Обчислення розміру пенсії позивача відбувалося виходячи із середньомісячного заробітку у межах, максимально встановлених законодавством на час призначення пенсії, розмір якої становив 10122,23 грн.
Відповідач , мотивуючи нарахування пенсії , посилається на спільний лист заступників Міністра праці та соціальної політики України, Генерального прокурора України та Голови правління Пенсійного фонду України від 17.04.2006 року, відповідно до якого сума місячної ( чинної ) заробітної плати для призначення пенсії визначається з урахуванням посадового окладу, надбавок за класний чин та вислугу років в розмірах, встановлених на день звільнення з роботи, та інших виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії. На підставі цього, середньомісячна сума зазначених виплат не може бути більшою за середньомісячну суму виплат за повні місяці роботи, заробітна плата у яких розрахована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України НОМЕР_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України « Про прокуратуру « прокурори та слідчі які мають стаж роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної ( чинної ) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного ( чинного ) заробітку.
Відповідно до ч. 11 ст. 50-1 Закону України „ Про прокуратуру „ здійснення виплат пенсій за вислугу років проводиться в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, яка призначається , відповідно до Закону України „ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування „ , за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Інша частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Рішенням Конституційного Суду України № 8-рп-2005 від 11.10.2005 р. визнано неконституційними прикінцеві положення Закону України „ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування „ стосовно обмеження розміру пенсій із солідарної системи на підставі неузгодження з конституційними положеннями відносно гарантії права на соціальний захист, складовою якого є пенсійне забезпечення.
На підставі вищевикладеного , колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно дійшов висновку стосовно протиправності та безпідставності звуження та обмеження відповідачем права на пенсійне забезпечення, яке встановлене Законами України „ Про прокуратуру „ та „ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування „ , а також визначене нормами ст.. 22 Конституції України щодо існуючих прав і свобод громадян.
Керуючись ст. ст. 198, 200, 205,206 КАС України,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 15.03.2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про визнання дій протиправними, призначення та перерахунок пенсі - залишити без задоволення, а постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 15.03.2007 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили.
Головуючий: підпис Ситников О.Ф.
Судді : підписи Бистрик Г.М.
Бєлова Л.В.