КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22а- 734 / 07 р. Головуючий у 1 інстанції
Корнієнко С.В.
Суддя доповідач Бистрик Г.М.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2007 року. м. Київ.
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Ситникова О.Ф.,
Суддів: Бистрик Г.М., Бєлової Л.В.,
при секретарі: Пономаренко О.О.,
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Шевченківської сільської ради Васильківського району Київської області на постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 07.03.2007 р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Шевченківської сільської ради Васильківського району Київської області про скасування рішення , -
В С Т А Н О В И В :
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Шевченківської сільської ради Васильківського району Київської області , в якому просили визнати недійсними та скасувати рішення Шевченківської сільської ради IV-ої сесії V-го скликання за НОМЕР_1, яким в свою чергу було скасовано рішення Шевченківської сільської ради НОМЕР_2.
Свої позовні вимоги позивачі обґрунтовують тим, що на підставі скасованого рішення Шевченківської сільської ради, 28.02.2006 року між сторонами було укладено договір купівлі-продажу приміщень колишнього шкільного комплексу, який розташований по АДРЕСА_1. З 1992 року дане приміщення за призначенням не експлуатувалось, на балансі установ освіти не перебувало, в зв'язку з чим його діяльність з бюджету не фінансувалась. Тому на думку позивачів рішення Шевченківської сільської ради за НОМЕР_1 є безпідставним та таким, що суперечить нормам діючого законодавства України.
Постановою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 07.03.2007 р. позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задоволено повністю.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду відповідач Шевченківська сільська рада Васильківського району Київської області подав апеляційну скаргу , де зазначив, що суд при постановленні оскаржуваного рішення не в повній мірі дослідив всі обставини даної справи, внаслідок чого порушив норми матеріального та процесуального права. Тому апелянт просить скасувати постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 07.03.2007 року .
Заслухавши у судовому засіданні апеляційного суду суддю-доповідача, пояснення з»явившихся осіб та перевіривши матеріали справи і доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав :
Сесією Шевченківської сільської ради від 25.01.2006 року було прийнято рішення про продаж позивачам колишнього шкільного комплексу . На підставі даного рішення 28.02.2006 року між сторонами було укладено договір купівлі-продажу приміщень колишнього шкільного комплексу , який розташований по АДРЕСА_1.
Згідно листа Управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 07.08.2006 року даний шкільний комплекс на балансі Управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації не перебував( а.с. 17 ).
На підставі рішення Шевченківської сільської ради IV-ої сесії V-го скликання за НОМЕР_1, відповідачем було скасовано попереднє рішення Шевченківської сільської ради про передачу приміщення шкільного комплексу позивачам.
Відповідно до п.5 ст. 63 Закону України «Про освіту» об'єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням.
Як вбачається з копії рішення Шевченківської сільської ради за НОМЕР_2 ( а.с. 10), приміщення колишнього шкільного комплексу перебуває в аварійному стані та з 1992 року не використовується за цільовим призначенням.
Даний факт підтверджується і копією договору купівлі-продажу комплексу ( а.с. 12 ) , в пункті 4 якого зазначено, що згідно Висновку про експертну грошову оцінку нежитлової будівлі, проведеної Васильківським міжрайонним бюро технічної інвентаризації Київської області від 27.02.2006 року , експертна грошова оцінка комплексу складає 74800 грн. Даний комплекс складається з приміщення бувшої школи , загальною площею 761,4 кв.м., будівлі котельні загальною площею 43.5 кв.м., прибудови, загальною площею 157,5 кв.м. та вбиральні.
Згідно рішення Конституційного Суду України від 13.12.2000 р. правовий режим власності, порядок і умови набуття та припинення права власності, а також право володіння та розпорядження майном визначаються законами. Одним із таких способів зміни форми власності є приватизація, в процесі якої відбувається відчуження на користь фізичних або юридичних осіб майна, що є державною чи комунальною власністю, та майна що належить Автономній Республіці Крим. В свою чергу порядок відчуження такого майна визначається Законом України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» (Далі Закон).
Відповідно до ст..3 Закону існує три способи малої приватизації : викуп, продаж на аукціоні та за конкурсом. Норми, що регламентують ці відносини, містяться в нормативно-правових актах з питань приватизації - законах, указах Президента України, наказах Фонду державного майна України та ін.
Частина 1 ст. 7 Закону передбачає, що Фонд державного майна України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим ., місцеві ради затверджують за поданням органів приватизації переліки об'єктів, які підлягають : продажу на аукціоні, за конкурсом а також викупу. Тому зі змісту цієї норми випливає, що саме вищезазначені органи державної влади здійснюють функції щодо розпорядження державною власністю, майном Автономної Республіки Крим і комунальною власністю. В свою чергу способи приватизації визначаються шляхом прийняття цими органами рішень про затвердження конкретних переліків об'єктів приватизації.
Згідно з п. 5 ст. 7 Закону та відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2000 року «Щодо офіційного тлумачення окремих положень ст. 7 Закону» орган приватизації, що визначає спосіб приватизації та затверджує переліки об'єктів малої приватизації, в разі отримання заяви від покупця, зобов'язаний розглянути її за відсутності підстав для відмови включити конкретне підприємство до переліку об'єктів, що підлягають приватизації у встановлений спосіб, або відмовити у приватизації.
Відповідно до цього колегія суддів вважає, що рішення Шевченківської сільської ради НОМЕР_2 є протиправним , оскільки Шевченківська сільська рада Васильківського району Київської області не мала права виносити рішення про продаж нежитлового приміщення колишнього шкільного комплексу та стосовно цього укладати договір купівлі-продажу, попередньо не включивши даний об'єкт до переліку об'єктів, що підлягають приватизації.
На підставі вищевикладеного , колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при постановленні рішення помилково дійшов висновку стосовно відсутності підстав для скасування рішення Шевченківської сільської ради НОМЕР_2 та щодо визнання рішення Шевченківської сільської ради IV-ої сесії V-го скликання за НОМЕР_1 протиправним і його скасування .
Керуючись ст. ст. 198, 202, 205,207 КАС України,
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу Шевченківської сільської ради Васильківського району Київської області на постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 07.03.2007 р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Шевченківської сільської ради Васильківського району Київської області про скасування рішення - задовольнити , а постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 07.03.2007 р. по цій справі - скасувати.
Постановити нове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили.
Головуючий: підпис Ситников О.Ф.
Судді : підписи Бистрик Г.М.
Бєлова Л.В.