Справа № 2-1661/10
РІШЕННЯ
Іменем України
(заочне)
25 червня 2010 року м. Донецьк
Калінінський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого – судді Домарєва О,В.
при секретарі Луценко А.Г.
за участю представника позивача Глушко М.С., розглянувши в судовому засіданні справу за позовною заявою Відкритого акціонерного товариства «Райфайзен Банк Аваль» в особі Донецької обласної Дирекції до ОСОБА_3 “Про стягнення заборгованості за кредитним договором” , -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2010 року позивач звернувся до суду з позовною заявою, якою просив стягнути суму заборгованості за кредитним договором № 014/09- 175/402 від 04.11.04 року, а також стягнути з відповідача судові витрати.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та надав суду пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з’явився не повідомив суд про причини неявки, про день, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, у зв’язку з чим на підставі п. 4 ст. 169 ЦПК України, суд ухвалив справу розглянути у їх відсутність на підставі наявних у ній матеріалів. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом встановлено, що 04.11.04 року між Акціонерним поштово-пенсійним Банком «Аваль» (правонаступником якого є ВАТ «Райфайзен Банк Аваль» та ОСОБА_3,. був укладений кредитний договір №014/09-175/402, згідно з умовами якого відповідачу був наданий кредит у сумі 28823 грн. строком до 04.11.09 року зі сплатою 28% річних за користування кредитними коштами.
Відповідно до п.5,1 вказаного договору відповідач зобов’язався погашати кредит з відсотками за користування кредитом щомісячно згідно з умовами договору та тарифів Банку у строки, визначені договором.
Умови кредитного договору відповідачем не виконуються належним чином. Згідно з п.9,1 вказаного договору за порушення строків погашення кредиту, відсотків за користування кредитом, передбачених договором, позичальник сплачує кредитору пеню в розмірі 0,1% від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.
Згідно з п.6,5 кредитного договору, у разі невиконання відповідачем умов договору, Банк має право на дострокове стягнення заборгованості за кредитом, нарахованих відсотків за користування кредитом та штрафних санкцій.
Згідно з розрахунком позивача заборгованість за кредитним договором станом на 04.11.09 року склала 10607,89 грн., з яких: 7410,55 грн. - залишок заборгованості за кредитом; 1350,31 грн. – заборгованість за відсотками; 1571,90 грн. – пеня за порушення строків погашення кредитної заборгованості за кредитом; 275,13 грн. – пеня за порушення строків погашення відсотків.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору.
У судовому засіданні об’єктивно встановлено, що ОСОБА_3 в порушення умов договору погашення кредиту здійснював не регулярно.
Тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судовий збір в сумі 106,08 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 120 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 526, 1054 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Райфайзен Банк Аваль» в особі Донецької обласної Дирекції до ОСОБА_3 “Про стягнення заборгованості за кредитним договором” задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Відкритого акціонерного товариства «Райфайзен Банк Аваль» в особі Донецької обласної Дирекції заборгованість за кредитними договорами у розмірі 10607,89 грн., а також судовий збір у розмірі 106,08 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 120 грн., а всього 10833,97 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 – денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії
Суддя О. В. Домарєв
- Номер: Б/н 1199
- Опис: про відшкодування шкоди в порядку регресу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1661/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Домарєв Олександр Вікторович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2015
- Дата етапу: 26.10.2015