Судове рішення #10030905

Справа № 2-2007                                                                                                

                                                                                                           2010  р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

14 червня 2010  року Свердловський міський суд  Луганської області

у складі: головуючого судді Олейнікової   Г.М.  

                 при секретарі         Гончаренко С.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Свердловська

справу за позовом  Державного підприємства  “Свердловантрацит” Міністерства вугільної промисловості України в особі відокремленого підрозділу “Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання”  до ОСОБА_1  про стягнення заборгованості  за послуги по утриманню будинку та прибудинкової території та за центральне опалення ,

 

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся з позовом і в обґрунтування позовних вимог пояснив, що на  балансі  ВП «Управління житлово–комунального господарства та теплопостачання» ДП «Свердловантрацит» знаходиться  житловий будинок АДРЕСА_1 даного будинку є приватною. Співвласником  квартири є ОСОБА_1 , яка  мешкає за даною адресою.

       Так  сторонами 15.12.2007 року між сторонами було укладено договір №106 про надання послуг з  утримання  будинків і споруд та прибудинкових територій. Згідно укладеного договору відповідач є споживачем послуг, які надає позивач та зобов,язаний своєчасно сплачувати ці послуги за встановленим тарифом, у строки, передбачені договором.

Відповідачка сплатила  лише 283,86 грн.   у    2007 році.

  По особовому фінансовому рахунку №6642 за послуги по утриманню будинку та прибудинкової території, згідно якого відповідач має дебіторську заборгованість за період з 01.01.2007 року до 01.03.2010 року, яка станом на 01.03.2010  року складає 988,08 грн.

Згідно з  “Правилами надання послуг населенню з водо- та  теплопостачання”,  затверджених постановою Кабінету Міністрів України ВП УЖКГ та ТА ДП “СА”  надавало  відповідачу послуги  з водо- та  теплопостачання за адресою: АДРЕСА_1 до 15.04.1997 року (до  відключення будинку від системи опалення).

На час відключення квартири по особовому фінансовому рахунку НОМЕР_1 залишилась дебіторська заборгованість по оплаті за центральне опалення, яка  виникла за період з 01.01.1997 року по 15.04.1997  року,  та яка станом на 01.03.2010 року складає в розмірі 90,66  грн.

Позивач просить суд стягнути з відповідача на користь   Державного підприємства  “Свердловантрацит” Міністерства вугільної промисловості України в особі відокремленого підрозділу “Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання”    заборгованість за послуги по утриманню будинку та прибудинкової території  в сумі 988,08 грн. та заборгованість за центральне опалення в розмірі 90,66  грн., а всього  - 1078,74 грн., а також витрати  на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в  розмірі 30 грн. і судовий збір у розмірі 51 грн. на користь держави.    

Представник позивача в судовому засіданні підтримала заявлені позовні вимоги, наполягала на їх задоволенні.

В судове засідання відповідач  не з’явився, про розгляд справи був належним чином повідомлений, про що свідчать поштове повідомлення (а.с.24) та розписка про отримання судової повістки (а.с.19), про причину неявки  суду не повідомила. У відповідності до ст. 224 ЦПК України суд вважає  можливим справу розглянути без участі відповідача та постановити заочне рішення по справі.                                                                                                

         Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

           Положеннями ст.ст. 150-151  ЖК України встановлено, що громадяни, які мають у приватній  власності будинок ( частину будинку), квартиру користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей, мають право розпоряджатися  цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди. Громадяни, які мають в приватній власності жилий будинок ( квартиру), зобов’язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку  прибудинкову територію. Відповідно до ст. 322 ЦК України власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Стаття 156 ЖК України передбачає, що члени сім’ї  власника квартири (будинку) зобов’язані брати  участь  у витратах по утриманню будинку ( квартири) і при домової території.

Відповідно до  частини першої та другої статті 10 Закону України  «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19 червня 1992 року № 2482-Х11 утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за рахунок коштів їх власників згідно з Правилами користування приміщеннями жилих будинків та прибудинкових територій, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від форм власності на них.

Власники приватизованого житла у багатоквартирних будинках (до них належать і власники квартир у кооперативних будинках та викуплених квартир) є співвласниками всіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і повинні сплачувати свою частку витрат у загальних витратах на утримання будинку (житла) та прибудинкової території пропорційно до займаної площі.

Як зазначено у п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ від 24 січня 2006 р. №45 „Про внесення змін до постанови КМУ від 8 жовтня 1992 р. № 572 „Про механізм впровадження Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду”, власник та наймач (орендар) квартири зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем відповідно до типового договору та оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені  договором або законом.

Спори, що виникають під час користування приміщеннями житлових будинків, згідно до п.13 цих Правил, розв’язуються шляхом проведення переговорів між учасниками спору або у судовому порядку.

Виходячи з вищенаведеного вбачається, що оплату за утримання житла зобов’язані сплачувати як квартиронаймачі, так і власники викуплених та приватизованих квартир, у тому числі і відповідач  по справі.

Судом встановлено, що ОСОБА_1   на праві приватної власності належить АДРЕСА_1, загальною площею 43,2 кв.м., який знаходиться на балансі ВП УЖКГ  та ТП (а.с.8).

  Розмір тарифів (нормативних витрат, пов’язаних  з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) визначається згідно з „Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій ”,  затвердженим постановою КМУ від 12.07.2005 р. № 560.

Ці витрати не залежать від того, чи проживає особа у квартирі (власник або наймач), чи ні. Це витрати на утримання будинку та прибудинкової території. Перелік послуг, що можуть бути складовими тарифу, затверджуються за рішенням органу місцевого самоврядування. Оплата цих послуг повинна здійснюватися з моменту отримання права власності на квартиру, тобто відповідач повинен був сплачувати зазначені послуги з моменту отримання права власності на житло.

          Судом встановлено, що згідно договору на сплату заборгованості на надання послуг по управлінню та утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій №  106  від 15.12.2007 року (а.с.17) відповідач ОСОБА_1  зобов,язалась  сплатити  заборгованість, яка станом на 01.03.2010  року склала   988,08 грн.,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           розмір щомісячного платежу становить 27,26 грн.

Таким чином вбачається, що ОСОБА_1 .  фактично вступив в договірні відносини з позивачем, яким виконувались відповідні роботи по утриманню будинку і прибудинкової території, що зобов’язує відповідача сплачувати  надані позивачем послуги по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій відповідно до вимог чинного законодавства.

  Згідно виписок з особового фінансового рахунку за надані послуги по утриманню житлового будинку та при будинкової території за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.9-12), станом на 01.03.2010  року заборгованість складає 988,08  грн.

З урахуванням викладеного, суд вважає необхідним стягнути з відповідача  на користь позивача заборгованість по сплаті за послуги з управління та утримання будинку та прибудинкової території в  сумі 988,08  грн.

Згідно зі ст. 509 ЦК України  зобов’язанням є право відношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана здійснити на користь другої сторони (кредитора ) певні дії (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.

Згідно зі ст. 526 ЦК України, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.

         Судом встановлено, що по особовому фінансовому рахунку НОМЕР_1, відкритому на ім.,я  ОСОБА_1  числиться  дебіторська заборгованість по оплаті за центральне опалення, яка  виникла за період з 01.01.1997 року по 15.04.1997  року,  та яка станом на 01.03.2010 року складає в розмірі 90,66  грн. (а.с.13-16).

У зв’язку з викладеним, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за центральне опалення в розмірі 90,66 грн .

Суд  вважає , що при розгляді справи не  застосовуються  вимоги  ст. 257 ЦК України де вказано, що  загальна позовна давність  встановлюється  тривалістю  в три роки,  так як згідно з ст. 267 ч.3 ЦПК України не надійшла  заява від жодної зі сторін, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача  суму заборгованості  в розмірі   90,66 грн .      

Згідно ст. 88 ЦПК України стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи на користь позивача у розмірі 30  грн.

         На підставі ст.ст. 150-151 ЖК України, 322 ЦК України, ст.10 Закону України» Про приватизацію державного житлового фонду», ст.ст.11, 206 ЦК України та Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ від 24 січня 2006 р. №45 „Про внесення змін до постанови КМУ від 8 жовтня 1992 р. № 572 „Про механізм впровадження Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду ”, 509, 526 ЦПК  України,   керуючись ст.ст.10-11, 60, 88 та 212-215 ЦПК  України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1  на користь Державного підприємства  “Свердловантрацит” Міністерства вугільної промисловості України в особі відокремленого підрозділу “Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання” ,  р/рахунок № 260073015210 у Свердловському відділенні Ощадбанку №54550 МФО 364241 код 26402581  заборгованість за послуги по утриманню будинку та прибудинкової території в  розмірі 988,08  грн ., заборгованість за центральне опалення в розмірі 90,66 грн.  та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., а усього – 1108,74 грн.  

Стягнути з ОСОБА_1  судовий збір на користь держави у  розмірі 51 грн.

Копію заочного рішення надіслати відповідачу  не пізніше п'яти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Свердловський міський  суд протягом  десяти  днів з дня його проголошення.

Суддя: (підпис ).

З оригіналом згідно.

Рішення не  набрало чинності.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація