Справа № 22ц-1778/ 2007 Головуючий по 1-й інстанції
Зємцов В.В.
Суддя-доповідач Прядкіна О.В.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2007 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області у складі
Головуючого -судді Прядкіної О.В. Суддів Дряниці Ю.В., Чернова С. І. При секретарі Зеленській О.І.
З участю
Відповідача ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_2
на рішення Автозаводського районного суду М. Кременчука Полтавського області від 08 травня 2007 року
по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди
третя особа - ЗАТ страхова компанія «Партнер»
судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Прядкіної О.В., -
ВСТАНОВИЛА:
В березні 2006р. ОСОБА_2 звернувся до суду з зазначеним позовом.
Вказував, що 15 лютого 2006р. з вини відповідача, який порушив п.10.4 ПДР на розі вулиць Радянської та Першотравневої М. Кременчука внаслідок ДТП було пошкоджено належний йому автомобіль «Мерседес Бенц С180»д.н.849-41 СК.
Розмір заподіяної йому шкоди згідно висновку спеціаліста-товарознавця становить 9215, 03 грн., з якої суму 6090, 03грн. йому відшкодувала 28 лютого 2006р. ЗАТ страхова компанія «Партнер» згідно укладеного договору.
Просив стягнути з відповідача решту суми збитків 3125 грн. та 5000грн. у відшкодування моральної шкоди і 81, 25 грн. судових витрат.
Рішенням Автозаводського районного суду М. Кременчука Полтавського області від 08 травня 2007 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволені частково, стягнуто на його користь з ОСОБА_1 у відшкодування матеріальної шкоди 500 грн., 500 грн. - моральної та 81, 25 грн. судових витрат.
В іншій частині у задоволенні позову відмовлено.
Рішення суду оскаржене ОСОБА_2 в частині задоволення вимог по відшкодуванню моральної шкоди не в повному обсязі. Апелянт просить рішення суду змінити, стягнувши з відповідача 5000 грн. на відшкодування такої шкоди. Зазначає, що суд не прийняв до уваги того факту, що він протягом більше року страждав від агресивної поведінки відповідача , відчував певні душевні страждання від стресу, викликаним самим фактом потрапляння в аварію, пошкодженням належного йому майна та необхідністю витрачати час на його ремонт.
Колегія суддів, перевіривши справу в межах заявлених вимог і апеляційного оскарження, приходить до висновку про часткове задоволення апеляційної скарги з таких підстав:
Відповідно до ст. 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Судом першої інстанції вірно встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що 15 лютого 2006р. на розі вулиць Радянської та Першотравневої М. Кременчука внаслідок ДТП було пошкоджено належний позивачу автомобіль «Мерседес Бенц С180»д.н.849-41 СК.
Постановою Комсомольського міського суду від 19 лютого 2007р. доведена вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України (а.с. 114-115).
Відповідачем не надано доказів відсутності його вини у вчиненні данної дорожньо-транспортної пригоди та спричиненні шкоди ОСОБА_2, що вірно було оцінено місцевим судом.
Між тим, суд, частково задовольняючи позовні вимоги щодо відшкодування моральної шкоди, в повному обсязі не врахував ступінь моральних страждань позивача у зв»язку з ушкодженням його автомобіля, часу та зусиль, які він вимушений був витрачати для відновлення пошкодженого транспортного засобу та додаткових зусиль для організації його життя у зв»язку з цим.
Тому колегія судців, вважає за необхідне змінити рішення суду та збільшити розмір відшкодування моральної шкоди з 500 грн. до 2500 грн.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 309 ч.1 п.3, 316 ЦПК України, колегія суддів,
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Рішення Автозаводського районного суду М. Кременчука Полтавського області від 08 травня 2007 року змінити, збільшивши розмір відшкодування моральної шкоди з 500 грн. до 2500 грн. на користь ОСОБА_2 з ОСОБА_1.
В решті рішення залишити без змін.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.