АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № - 22 ц - 1531 Головуючий по 1-й інстанції
2007 року Блажко І.О.
Судця-доповідач: Омельченко Л.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року червня місяця 19 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: судді Омельченко Л.М. Суддів: Триголова В.М., Бондаревської С.М. при секретарі: Буряк С.М. з участю позивача ОСОБА_1представника позивача ОСОБА_3 відповідача ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на ухвалу Октябрського районного суду м. Полтави Полтавської області від 17 травня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про погодження меж земельних ділянок Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Омельченко Л.М.,
ВСТАНОВИЛА:
У березні 2007 року ОСОБА_1звернулася в суд з вищевказаним позовом.
Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави Полтавської області від 17 травня 2007 року провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про погодження меж земельних ділянок закрито на підставі ст. 205 ч.1 ЦПК України.
В апеляційному порядку ухвалу оскаржила ОСОБА_1
Апелянт просить ухвалу скасувати і постановити нову ухвалу, посилаючись на порушення судом норм матеріального (ч.5 ст.158 ЗК України) і процесуального права.
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що скарга підлягає частковому задоволенню.
Згідно ст. 312 ч.1 п.2 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд змінює або скасовує ухвалу суду першої інстанції і постановляє ухвалу з цього питання, якщо воно було вирішено судом першої інстанції з порушенням норм процесуального права або при правильному вирішенні було помилково сформульовано суть процесуальної дії чи підстави її застосування.
Відповідно до ч.ч. 3, 5 ст. 158 ЗК України органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що
2
перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.
У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів спір вирішується судом.
Як вбачається з матеріалів справи і встановлено судом апеляційної інстанції, ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про погодження меж земельних ділянок, посилаючись на те, що в досудовому порядку цей спір вирішувався органами місцевого самоврядування, з рішенням якого не погодився відповідач (а.с. 4-5).
Крім того в матеріалах справи є акт обстеження та узгодження меж земельної ділянки від 17 січня 2007 року по зверненню сторін до Октябрського райвиконкому, у висновку якого зазначено про рекомендацію звернутися з позовом до суду власнику житлового будинку по АДРЕСА_1для подальшого оформлення права власності на земельну ділянку, погодження меж суміжними землекористувачами та землевласниками (а.с. 7).Однак місцевий суд не з'ясував належним чином зміст позовних вимог, а тому дійшов хибного висновку, постановивши ухвалу про закриття провадження у справі на підставі ст. 205 ч.1 ЦПК України.
За таких обставин колегія суддів вважає за необхідне скасувати ухвалу суду та постановити нову ухвалу про направлення справи для розгляду її по суті до того ж суду в іншому складі суддів.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 312 ч.1 п.2, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1задовольнити частково.
Ухвалу Октябрського районного суду м. Полтави Полтавської області від 17 травня 2007 року скасувати, а справу направити для розгляду її по суті до того ж суду в іншому складі суддів.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею чинності шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.