Судове рішення #10026278

                                          Справа  № 2-1001/2010р.

РІШЕННЯ

Іменем України

21 червня 2010 року                                                                                                                            м. Очаків

 Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:

  головуючого – судді Степанової В.М.

 при секретарі Плужник Л.П.,

 за участю сторін,                                                

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Очакова цивільну справу за   позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,-                  

в с т а н о в и в:

10 червня 2010 року позивач  ОСОБА_1  звернувся до суду  з вказаною позовною заявою.  Свої вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько ОСОБА_3,  після смерті якого відкрилася спадщина у вигляді земельного паю. У встановлений законом шестимісячний строк з моменту відкриття спадщини він до нотаріальної контори про її прийняття  не звернувся  з причини хвороби.  У зв'язку з пропуском  строку нотаріус відмовив  у  прийнятті  заяви.

Посилаючись на зазначені обставини, просив встановити додатковий строк для прийняття спадщини  один місяць для подачі заяви до нотаріальної контори.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

  Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнала та підтвердила, що її брат  ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини пропустив з поважної причини, а саме – тривалої хвороби.

  Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

В силу ст. 1270 Цивільного кодексу України, для прийняття спадщини встановлюється  строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ч. 3 ст.1272 Цивільного кодексу України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно свідоцтва про народження, ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с. Іванівка Очаківського району Миколаївської області, є рідним сином ОСОБА_3, який  помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року і, у відповідності зі ст.1261 ЦК України, після смерті батька , має право на спадщину у першу чергу.

Після  смерті  спадкодавця відкрилася спадщина у вигляді земельного паю.

Факт хвороби позивача підтверджується довідкою Очаківської центральної районної лікарні №309 від 08 червня 2010 року, згідно якої ОСОБА_1 з  26 травня 2010 по 07 червня 2010 року знаходився на стаціонарному лікуванні.

Таким чином, суд вважає причину пропуску спадкоємцем строку для прийняття спадщини поважною, і тому йому слід визначити додатковий строк для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини протягом одного місяця з дня набрання рішенням суду законної сили.

На підставі викладеного керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212 ,214, 215 ЦПК України, -                                      

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини   –  задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті його батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року,  протягом одного місяця з дня набрання рішенням суду законної сили.

  Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через  Очаківський міськрайонний суд  Миколаївської області протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про його оскарження, яка повинна бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

  Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження, а у разі подання цієї заяви – після закінчення строку на подання апеляційної скарги на рішення, а у разі подання останньої - відразу після закінчення апеляційного розгляду справи.    

 

   Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація