справа № 2-2362\10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ.
22 червня 2010 року.
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого Жигуліна С.М.
при секретарі Павлюк Л.П.
за участю представників ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізмаїлі
справу за позовом
ОСОБА_3
до
ОСОБА_4,
Ізмаїльської міської ради
про
визнання договору дійсним та визнання права власності на земельну ділянку
В С Т А Н О В И В
Представник позивача пояснила, що 18 травня 2005 року відповідач ОСОБА_4 отримав від позивача гроші за продаж земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1, разом із тим відповідач не виконує свої обов'язки щодо отримання державного акту на право власності на землю, що перешкоджає у визнанні за позивачем права власності на вказану земельну ділянку. Вважає, що угоду з боку позивача виконана в повному обсязі, але відповідач ухиляється від належної реєстрації, з оглядом на що просить визнати договір купівлі-продажу дійсним та визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 600 кв.м. та припинити право власності відповідача на вказану земельну ділянку.
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, оповіщений у встановленому порядку про час і місце судового розгляду, про причини неявки не повідомив.
Представник Ізмаїльської міської ради проти позовних вимог запер6чує, пояснила, що на час укладення договору ОСОБА_4 належним чином, передбаченим ст. 125, 126 ЗК України не володів земельною ділянкою на праві власності.
Вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог належить відмовити.
Розпискою від 18 травня 2005 року підтверджені обставини отримання ОСОБА_4 від ОСОБА_3 грошей у сумі 300 доларів США та 240 Євро в рахунок продажу земельної ділянки АДРЕСА_1 площею 681 кв.м., яка належала продавцеві на підставі рішення виконкому міської ради за № 877 від 28 листопада 1995 року.
Рішенням виконкому міської ради за № 877 від 28 листопада 1995 року ОСОБА_4 надала земельна ділянка із земель запасу в м. Ізмаїлі по вул. Північній, 12 площею 600 кв.м. безкоштовно у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку по індивідуальному проекту відповідно до проекту відводу земельної ділянки.
Разом із тим, відповідно до вимог ст. 125 ЗК України право власності і право постійного користування земельною ділянкою виникає після отримання його власником або користувачем документа, який посвідчує право власності або право постійного користування земельною ділянкою, і його державної реєстрації.
Відповідно до вимог ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами.
Відповідно до роз'яснень п. 18 (в, г) постанови пленуму Верховного Суду України за № 7 від 16 квітня 2004 року з наступними змінами «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» з 1 січня 2002 року відповідно до статті 125 ЗК право користування земельною ділянкою виникало після одержання її власником або землекористувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування або укладення договору оренди, їх державної реєстрації та встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості),а при переході права власності на будівлі та споруди за цивільно-правовими угодами, укладеними до 1 січня 2002 року, згідно з положеннями чинної до цієї дати статті 30 ЗК до набувача від відчужувача переходить належне йому право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташовані будівлі та споруди, якщо інше не передбачалось у договорі відчуження. Після 31 грудня 2001 року в таких випадках право власності на земельну ділянку або її частини могло переходити відповідно до статті 120 ЗК 2001 року на підставі цивільно-правових угод, а право користування – на підставі договору оренди, укладених відповідно відчужувачем або набувачем.
До наступного часу до матеріалів справи не долучений державний акт на земельну ділянку АДРЕСА_1, що унеможливлює визнання договору дійсним та визнання за позивачем права власності на земельну ділянку.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України розподіляються судові витрати.
Керуючись ст. 209-215 ЦПК України
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на земельну ділянку відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя