Судове рішення #10025254

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 Головуючий суддя в першій інстанції – Мишенко В.В.               Справа №2а-2901/09/2370

Суддя-доповідач Цвіркун Ю.І.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

30 червня  2010 року                                 м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі:

Головуючого-судді – Цвіркуна Ю.І.;

суддів                            –  Зайця В.С.,

                       Межевича М.В.,

за участю секретаря – Коваленка Я.С.

розглянувши заяву  ОСОБА_4  про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від   15 травня  2009 року у справі за позовом  ОСОБА_4 до Верховної Ради України про визнання бездіяльності відповідача  незаконною,

встановила:

ОСОБА_4 звернувся до  Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до Верховної Ради України про визнання бездіяльності відповідача  незаконною.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від  15 травня  2009 року  позовну заяву ОСОБА_4 повернуто.

Не погоджуючись з  ухваленим у справі судовим рішенням, ОСОБА_4 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, до якої додав заяву про поновлення строку  на  апеляційне оскарження  ухвали  Черкаського окружного адміністративного суду від  15 травня 2009 року.

Колегія суддів, обговоривши доводи зави про поновлення строку на апеляційне оскарження, вважає, що вона не підлягає  задоволенню з наступних підстав.

У статті 185 КАС України передбачено, що заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Частиною 6 статті 186 КАС України встановлено, що заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивач двічі викликався до суду, однак направлені йому конверти із судовими повістками повернулися без вручення адресату у зв’язку із закінченням терміну зберігання.

В силу ч.1 ст.40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Відповідно до частини 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 статті 71 КАС України  передбачено, що  кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В силу частини 6 статті 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

У заяві про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Черкаського окружного адміністративного суду, позивачем не зазначено обставин та доказів, які б свідчили про поважність  пропуску строку звернення до апеляційного суду.

При цьому у суд апеляційної інстанції не з’явився, свою позиції не підтримав, аргументованих доводів не надав.

На  підставі встановленого, враховуючи  пункт 23 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 року N2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ», апеляційна скарга  ОСОБА_4  на ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від   15 травня  2009 року у справі за позовом  ОСОБА_4 до Верховної Ради України про визнання бездіяльності відповідача  незаконною має бути залишена без розгляду.

Керуючись статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

у х в а л и л а:

Заяву ОСОБА_4  про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від   15 травня  2009 року  залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 на ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від   15 травня  2009 року у справі за позовом  ОСОБА_4 до Верховної Ради України про визнання бездіяльності відповідача  незаконною залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий:                          

Судді:                                

Складено у повному обсязі 30.06.2010 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація