КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Головуючий суддя в першій інстанції – Дончик В.В. Справа №2-а-2878/09/0270
Суддя-доповідач – Цвіркун Ю.І.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2010 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого-судді – Цвіркуна Ю.І.;
суддів – Зайця В.С.,
Земляної Г.В.,
при секретарі – Коваленку Я.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_4 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 14 липня 2009 року України у справі за позовом Державної податкової інспекції у місті Вінниці до суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_4 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
в с т а н о в и л а:
Державна податкова інспекція у місті Вінниці (далі – ДПІ в місті Вінниці, позивач) звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_4 (далі – СПД-ФО ОСОБА_4, відповідач) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 14 липня 2009 року позов задоволено, стягнено з СПД-ФО ОСОБА_4 на користь державного бюджету заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1360 грн.
Не погоджуючись з постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 14 липня 2009 року, СПД-ФО ОСОБА_4 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення по справі, яким відмовити в задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши докази у справі та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги.
Як вбачається з матеріалів справи, СПД-ФО ОСОБА_4 узятий на облік в органах державної податкової служби 08 листопада 2005 року за № 17182.
Працівниками ДПІ в місті Вінниця за направленнями № 900548 та №900544 від 06 лютого 2009 року проведено перевірку магазину відповідача, за результатами якої складено акт №201/02/32/23/НОМЕР_1 від 07 лютого 2009 року.
У зазначеному вище акті зафіксоване порушення відповідачем п.9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема, не забезпечено щоденне друкування на реєстраторі розрахункових операцій фіксальних звітніх чеків.
На підставі акта перевірки ДПІ у місті Вінниці прийнято рішення №0002862340 від 02 березня 2009 року, яким до СПД ОСОБА_4 застосовані штрафні санкції в розмірі 1360 грн. за порушення пункту 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
ДПІ у місті Вінниця було вжито заходи щодо погашення відповідачем боргу зі сплати штрафних фінансових санкцій.
Сума штрафних (фінансових) санкцій, застосованих на підставі рішення №0002862340 від 02 березня 2009 року, відповідачем не перераховані до бюджету.
СПД-ФО ОСОБА_4 зазначене рішення до суду не оскаржував.
Як зазначено в пункті 9 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Пунктом 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В силу статті 25 Закону суми передбачених штрафних санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в 10-денний строк з дня прийняття органами ДПС України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
З огляду на матеріали справи, є підстави вважати, що на день розгляду справи сума боргу відповідачем не погашена, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не оскаржено.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позовні вимоги ДПІ у м. Вінниці до СПД-ФО ОСОБА_4 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1360 гривень є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Судова колегія визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.
Керуючись статтями 195-196, 200, 205 КАС України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_4 залишити без задоволення.
Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 14 липня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:
Судді:
Складено у повному обсязі 25.06.2010 року.