Судове рішення #1002309
Справа № 22-ц-1054-Ф/07 Головуючий суду першої інстанції Кириленко Л

Справа 22-ц-1054-Ф/07   Головуючий суду першої інстанції Кириленко Л.О.

Суддя-доповідач Полянська В.О.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії у складі:

головуючого   - Ломанової Л.О.,

суддів               - Притуленко О.В.,

Полянської В. О., при секретарі - Петриченко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Феодосійського пологового будинку про відшкодування моральної шкоди, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Феодосійського міського суду Автономної Республіці Крим від 20 квітня 2007 року,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Феодосійського пологового будинку про відшкодування моральної шкоди в розмірі 100 000 грн. Вимоги мотивовані тим, що 03 листопада 2002 року внаслідок неналежного надання медичної допомоги медичним персоналом гінекологічного відділення Феодосійського пологового будинку померла її дочка ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1. На підтвердження своїх доводів позивачка посилається на акт службового розслідування управління здравоохорони м. Феодосії та Міністерства здравоохорони АР Крим від 17 лютого 2002 року, висновки судово-медичних експертиз. За фактом цього розслідування прокуратурою м. Феодосії була порушена кримінальна справа за фактом смерті ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченого ст. 367 ч. 2 КК України - «Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки».

Внаслідок неналежного надання медичної допомоги Медичним персоналом гінекологічного відділення Феодосійського пологового будинку позивачка втратила єдину дочку, яка була її опорою в старості, а її онук - матір, ця втрата спричинила їй тяжкі душевні страждання, чім заподіяна моральна шкода.

Рішенням Феодосійського міського суду АР Крим від 20 квітня 2007 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково.

Стягнуто з Феодосійського пологового будинку на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування моральної шкоди 10000 грн.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить про зміну рішення суду в частині стягнення моральної шкоди у сумі 10000 грн., ухвалити нове рішення, яким задовольнити її позов в повному обсязі. Апелянт посилається на те, що суд першої

 

2

інстанції при ухваленні рішення не урахував глибину та тяжкість душевних страждань, внаслідок смерті ОСОБА_2

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

Частково задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 суд першої інстанції дійшов до висновку, що внаслідок неналежного виконування своїх обов'язків медичним персоналом гінекологічного відділення Феодосійського пологового будинку померла дочка позивачки, і ця втрата спричинила позивачці тяжких душевних страждань.

З такими висновками суду погоджується колегія суддів, оскільки вони зроблені на підставі ретельно досліджених доказів, яким надана належна правова оцінка. Судом правильно встановлені фактичні обставини справи, характер спірних правовідносин і постановлене рішення, яке відповідає вимогам матеріального і процесуального закону.

Матеріали справи містять докази неналежного виконування своїх обов'язків медичним персоналом гінекологічного відділення Феодосійського пологового будинку наслідком яких є смерть ОСОБА_2

Згідно висновку комісійної судово-медичної експертизи № 85 від 03 червня 2004 року при лікуванні хворої ОСОБА_2 у гінекологічному відділенні Феодосійського пологового будинку мало місце: неналежне виконання функціональних обов'язків черговим лікарем, недостатнє лабораторне й інструментальне дослідження, відсутність плану ведення хворої, несвоєчасне хірургічне втручання, яке було проведено з технічними недоліками, а також несвоєчасна повторна операція. Терапія постреанімаційної хвороби проведена в неповному обсязі.

За умови своєчасного встановлення правильного діагнозу, своєчасного хірургічного втручання, належного виконання оперативного втручання, більш кваліфікованого лікування постреанімаційної хвороби була можливість врятувати життя ОСОБА_2

Вказаний висновок експертів підтверджений висновком судово-медичної експертизи № 287 від 27 червня 2006 року експертами Головного бюро СМЄ Міністерства Охорони Здоров'я України (м. Київ), проведеної по матеріалам кримінальної справи за фактом смерті ОСОБА_2

Неналежне виконання функціональних обов'язків медичного персоналу підтверджено, також, актом розслідування управління здравоохорони м. Феодосії та Міністерства здравоохорони АР Крим від 17 лютого 2003 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Згідно ч. 1 ст. 1172 ЦК України, юридична або фізична особа відшкодує шкоду, завдану їхнім працівником за час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.

Суд першої інстанції, дійшов обґрунтованого висновку про те, що відповідач повинен відшкодувати шкоду, завдану позивачці, оскільки вона завдана медичним персоналом гінекологічного відділення Феодосійського пологового будинку під час виконання ним своїх трудових обов'язків.

Разом з тим суд, задовольняючи частково позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди та визначивши її в розмірі   10 000 грн., не врахував роз'яснень

 

3

Пленуму Верховного Суду України, даних у п. 9 постанови від 31 березня 1995 року № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» (зі змінами, внесеними постановою від 25 травня 2001 року №5) про те, що розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.

Визначаючи розмір відшкодування моральної шкоди в розмірі 10 000 грн., суд не навів в рішенні відповідні мотиви.

Виходячи з обставин справи, причин втрати позивачкою єдиної дочки, обставин, за яких це сталося, наслідків у вигляді залишення матері без дочки, а онука позивачки без матері, глибини душевних страждань позивачки з урахуванням характеру втрати, колегія суддів приходить до висновку про необхідність збільшення розміру відшкодування моральної шкоди до 30 000 грн.

Колегія суддів, розглянув справу в межах ст. 303 ЦПК України, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду зміні.

Керуючись ст. ст. 304, п. З ст. 307, п. 1 ст. 309, 313, ч. 2 ст. 314, 317, 319 ЦПК України, судова колегія,

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим від 20 квітня 2007 року змінити в частині визначення розміру компенсації за спричинення моральної шкоди, збільшивши суму стягнення з Феодосійського пологового будинку на користь ОСОБА_1 до 30 000 грн.

В решті рішення залишити без змін.

Рішення апеляційної інстанції набирає чинності з дня проголошення і може бути оскаржене протягом двох місяців до суду касаційної інстанції.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація