УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2007 року м. Чернівці
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:
головуючого: Сулятицької М.М.
суддів: Міцнея В.Ф., Галичанського А.Д.
секретар: Максименко Д.Р.
за участю: представника комерційного акціонерного товариства «Карбід Фокс» ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням старшого державного виконавця Герцаївського районного управління юстиції про звернення стягнення на грошові кошти боржника, що знаходиться в інших осіб за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м.Чернівці на ухвалу Шевченківського районного суду м.Чернівці від 23 червня 2004 року,-
встановила:
У листопаді 2003р. старший державний виконавець ВДВС Герцаївського районного управління юстиції звернувся до суду з поданням, в якому просив стягнути з відділення Державного казначейства у м.Чернівці та Державної податкової інспекції у м.Чернівці 95 579, 74 грн. на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій Палаті Румунії №210 від 29 грудня 1999р., яким стягнуто з комерційно-виробничої фірми «Паярд» м.Чернівці на користь комерційного акціонерного товариства «Карбід Фокс» 107 784 доларів США боргу, 3812 доларів США пені та 4232 долара США арбітражної такси, та яке визнано і прийнято до виконання на території України ухвалою Чернівецького обласного суду від 11 квітня 2001р.
Справа №22ц-464 2007 р. Головуючий у І інстанції
Категорія: 66 Гончарова І.М.
Доповідач: Сулятицька М.М.
2
Ухвалою Шевченківського районного суду м.Чернівці від 23 червня 2004 року згадане вище подання старшого державного виконавця ВДВС Герцаївського районного управління юстиції задоволено.
Стягнуто з відділення Державного казначейства України в м.Чернівці та Державної податкової інспекції у м.Чернівці 95 579, 74 грн. на виконання зазначеного вище судового рішення.
В апеляційній скарзі ДТП у м.Чернівці просить скасувати ухвалу суду та залишити без розгляду подання старшого державного виконавця з підстав порушення норм матеріального і процесуального права.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково.
Виходячи з положень ст. 53 Закону України «Про виконавче провадження» та ст.377 ЦПК України питання про звернення стягнення на належні боржнику від інших осіб грошові кошти, що знаходяться на рахунках цих осіб, в установах банків та інших фінансових установах вирішуються судом за поданням державного виконавця у разі безспірності проведення таких стягнень.
У поданні державного виконавця не зазначено рахунку в установах банків чи інших фінансових установах, на якому знаходяться грошові кошти боржника від інших осіб, з якого може бути ухвалою суду проведено стягнення на виконання рішення суду.
За матеріалами справи встановлено, що Державна податкова інспекція у м.Чернівці та відділення Державного казначейства України в м.Чернівці заперечують, що на їх рахунках знаходиться грошова сума 95 579,74 грн. комерційно-виробничої фірми «Паярд», як переплата по податку на прибуток, яка утворилась внаслідок взаємозаліків по погашенню недоїмки в 1998 році, та можливість її повернення. Відсутні докази в підтвердження цих обставин.
Таким чином, ухвалою суду на підставі ст.53 Закону України «Про виконавче провадження» передчасно стягнуто з Державної податкової інспекції у м.Чернівці та відділення Державного казначейства України в м.Чернівці 95 579,74 грн.
З огляду на наведене, ухвала суду підлягає скасуванню, як така, що постановлена з порушенням норм процесуального права.
Керуючись п.2 ч.2 ст.307, п.2 ч. 1 ст.312 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Чернівці задовольнити частково.
Ухвалу Шевченківського районного суду м.Чернівці від 23 червня 2004 року скасувати.
Відмовити у задоволенні подання старшого державного виконавця ВДВС Герцаївського районного управління юстиції про стягнення з
3
відділення Державного казначейства у м.Чернівці та Державної податкової інспекції у м.Чернівці 95 579, 74 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.