Судове рішення #10016048

Справа №2-А-650/10

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2010 року суддя Подільського районного суду м. Києва Богінкевич С.М., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до УПФ України у Подільському районі м. Києва про зобов’язання провести перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що йому Управлінням пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва було відмовлено у здійсненні перерахунку основної пенсії у 2009 році із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 рік, як це передбачено п. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Вважає дану відмову не правомірною та просить зобов’язати суб’єкта владних повноважень привести перерахунок його пенсії за віком у суворій відповідності до вимог чинного законодавства України починаючи з 15.09.2009 року.

В судове засідання позивач не з’явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, згідно наданої суду письмової заяви просить розглядати справу за його відсутності в порядку письмового провадження,  вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі, однак надав суду заяву в якій просив справу слухати у його відсутність, та заперечення яким позов не визнав та надав пояснення, проте що перерахунок пенсії позивача проводився відповідно до п.п. 3 п  11 постанови КМУ "Про деякі питання соціального захисту  окремих категорій громадян" № 530 від 28.05.2008 року із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому по Україні, з якої  сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91 грн.), а тому у задоволенні позову просить відмовити.

Суд, дослідивши матеріали справи, керуючись вимогами ст.128 КАС України, вважає за можливе розглянути  справу у відсутність сторін, на підставі наявних в справі доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управління пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За його заявою відповідачем проведено перерахунок пенсії з доданням стажу роботи та більшого заробітку.

Як вбачається з матеріалів справи, під час проведення перерахунку відповідачем був застосований показник середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1 197 грн. 91 коп.), передбачений, згідно заперечень, п.п. 3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530.

Проте з такими діями відповідача суд не може погодитись, оскільки зазначеною Постановою визначено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із  заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться  із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на  одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2008 рік, а не за 2007 рік.

Крім того, аналогічним шляхом регулює дані спірні відносини п. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у якому зазначено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням  показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону  враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Згідно витягу ЗМІ "Праця і зарплата" № 9 (637) від 4 березня 2009 року за інформацією Пенсійного фонду України був опублікований показник середньої заробітної плати (доходу) на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2008 рік у сумі 1 573грн. 99 коп.

Крім того, як до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», так і до п.п. 3 п. 11 постанови КМУ від 28.05.2008 p. N 530 в законодавчо встановленому порядку зміни не вносилися, тобто вони діють на даний час в вище викладеній редакції.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить висновку, що позовні вимоги позивачки обґрунтовані та підтверджуються належними доказами, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі п.п. 3 п. 11 постанови КМУ від 28.05.2008 р. N 530, ст.ст. 40, 42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,  та керуючись ст.ст. 158-163, 186 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва перерахувати ОСОБА_1 основну пенсію із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2008 рік з 15.09.2009 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення з наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів.  

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація