Судове рішення #10010104

               Справа №2о-5/2010

                                                             

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2010 року Роздільнянський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді – Бобровської І.В.,

при секретарі – Яценюк О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Роздільна Одеської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2  в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_3, заінтересована особа – Іллічівська міська рада, про встановлення факту родинних відносин,  

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що діє в інтересах своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2., звернулись до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є онуками померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_4, та дочками померлого ІНФОРМАЦІЯ_4. ОСОБА_5 Однак, у зв’язку з тим, що їх прізвища, прізвища їх батька та прізвище їх дідуся мають відмінність в одній літері, вони не можуть отримати свідоцтво про право на спадщину в нотаріальній конторі після смерті діда, у зв’язку з чим змушені звернутись до суду з цією заявою.

Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилась згідно наданої заяви про розгляд справи у її відсутність та підтримання заяви.    

ОСОБА_2 в судовому засіданні свою заяву підтримала.

Представник заінтересованої особи Іллічівської міської ради  до суду не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, раніше надавав заяву від 09.10.2009р. про розгляд справи у відсутність представника (а.с.24) .  

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення заявника, показання свідка ОСОБА_6, дослідивши представлені докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з  таких підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер ОСОБА_4 у віці 69 років, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим Відділом РАЦС Іллічівського міського управління юстиції Одеської області 10.07.2009 року, актовий запис №493 (а.с.5).

Раніше ІНФОРМАЦІЯ_4. помер його син ОСОБА_5 у віці 44 роки, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим Кучурганською сільською радою Роздільнянського району Одеської області 11.04.2008р., актовий запис №22 (а.с.6).

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина у вигляді банківського вкладу в АКБ «Південний» (а.с.11).

Спадкоємцями за правом представлення після смерті ОСОБА_4 є його онуки ОСОБА_1 та  ОСОБА_3 Нотаріус відмовив їм у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті дідуся у зв’язку з тим, що прізвище дідуся в свідоцтві про смерть зазначено як «ОСОБА_4», а їх прізвище, як і  прізвище їх батька – його сина  «ОСОБА_5», в зв’язку з чим необхідно встановити факт родинних відносин між ними.

   

Дійсно, ОСОБА_4 при видачі паспорта громадянина України був зроблений неправильний переклад  прізвища «ОСОБА_4» з російської мови на українську.

Свідоцтво про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, військовий квіток, видані на російській мові на прізвище «ОСОБА_4.» (а.с.53,55).

 Згідно свідоцтва про народження його сина, виданого російською мовою, ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_6., від батьків «ОСОБА_4» та «ОСОБА_10» (а.с.57).

Військовий квіток, пільгове посвідчення, свідоцтво про укладення шлюбу ОСОБА_5 видавались також російською мовою (а.с.56-58,68). В дипломі про отримання середньо-спеціальної освіти його прізвище зазначено на російській мові як «ОСОБА_5.», а на українській «ОСОБА_5.».

В свідоцтві про смерть він вказаний згідно паспортних даних  українською мовою як «ОСОБА_5» (а.с.61).

Прізвище дружини померлого ОСОБА_4 в свідоцтві про смерть вказано на російській мові як «ОСОБА_10» (а.с.60). При реєстрації шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_10 22.02.1963р. прізвище подружжя після реєстрації шлюбу в актовому запису вказане як «ОСОБА_4, ОСОБА_10» (а.с.62).

Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, народилась від батьків ОСОБА_5 та ОСОБА_2 (а.с.63).

Прізвище ОСОБА_1 за паспортом «ОСОБА_1», народилась від батьків ОСОБА_5 та ОСОБА_2, свідоцтво про народження складено російською мовою (а.с.65, 67).

Факт того, що померлий ОСОБА_4 є дідом заявниць ОСОБА_1 та неповнолітньої ОСОБА_3, та батьком померлого ОСОБА_5, крім вищевказаних документів, підтверджується також поясненнями свідка ОСОБА_6

На підставі викладено, суд вважає, що у судовому засіданні досліджено досить доказів, що дають підстави для задоволення заяви.

Встановлення вказаного факту необхідно ОСОБА_1 та неповнолітній ОСОБА_3 для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом після померлого дідуся.

Керуючись ст.ст.10,11,209,212,235,259 ЦПК України, суд –

 ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_3 – задовольнити.  

Встановити факт, що ОСОБА_4, померлий ІНФОРМАЦІЯ_3., є рідним батьком ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4., та дідом ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, і ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя                             І.В. Бобровська  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація