Судове рішення #10009609

   

                                                                                                                       Справа № 2-9579/2010    

ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ

Іменем України

26 травня 2010 року Московський районний суд м. Харкова в складі: головуючого Скотаря А.Ю., при секретарі Котула Н.С., представникові позивача – ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові позовну заяву виконкому Московської районної в м. Харкові ради до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів, закріплення житла, -  

ВСТАНОВИВ:

 Виконком Московської районної в м. Харкові ради звернувся до суду з позовною заявою в якій зазначив, що відповідачка має малолітнього сина  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 вихованням та утриманням якого не займається. Відомості про батька дитини записані зі слів матері, згідно ч. 1 ст. 135 СК України.

Згідно рішення виконкому Московської районної в м. Харкові ради від 28.97.2009 малолітній влаштований до державного закладу на повне державне утримання, так як мати знаходиться в Харківському СІЗО.

В квартирі, де мешкала дитина, встановлено антисанітарні умови.

Позивач просить позбавити ОСОБА_4 батьківських прав відносно її малолітньої дитини,  стягувати щомісячно з відповідачки аліменти на утримання сина в розмірі 1/4 частини заробітку до досягнення ним повноліття і закріпити за малолітнім ОСОБА_3 право на житло за адресою АДРЕСА_1.

В суді представник позивача дав пояснення відповідно до обставин, викладених в позові, просив його задовольнити і винести заочне рішення у справі.

ОСОБА_2 до суду не з’явилась через знаходження у Харківському СІЗО, проте надіслала заперечення на позов, в яких просила не позбавляти її батьківський прав відносно сина ОСОБА_5, так як до потрапляння в СІЗО вона належним чином піклувалась про нього, що буде робити і після звернення. Заяви про слухання справи за її відсутності не надіслала, що, з урахуванням заяви представника позивача, дає змогу судові винести у справі заочне рішення.

Суд, вивчивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_2 є матір’ю малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження останнього (а.с. 6).

Відповідачка разом з сином та ще п’ятьма особами зареєстрована АДРЕСА_1, проте знаходиться в Харківському СІЗО на підставі вироку Московського районного суду м. Харкова від 05.05.2009, яким вона засуджена до 3 років і 1 місяця позбавлення волі за ст. 309 ч. 2 КК України (а.с. 9-10, 20).

Умови проживання за місцем реєстрації дитини є незадовільними, санітарний стан вкрай поганий, квартира має дві кімнати, проте в ній зареєстровано сім осіб. Джерелом доходів сім’ї є зарплатня бабусі ОСОБА_6, яка до того ж зловживає алкогольними напоями. Це виходить з акту обстеження  житлово-побутових умов від 11.06.2009 , листа головного лікаря МДП № 12 (а.с. 8, 12).

Згідно зазначеного вище вироку ОСОБА_2 і раніше притягалась до кримінальної відповідальності та була засуджена 07.10.2008 Московським районним судом м. Харкова за скоєння злочину у сфері незаконного обігу наркотичних та психотропних речовин за ст. 309 ч. 1, 317 ч. 1 УК України. Страдає синдромом залежності від стимуляторів і потребує лікування від наркоманії, що підтверджується висновком судової наркологічної експертизи (а.с. 13, 20).

На теперішній час ОСОБА_3 утримується у обласному притулку для дітей «Гармонія». За рішенням виконавчого комітету Московської районної в м. Харкові ради позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав відносно нього є доцільним (а.с. 4-5).

За ст. 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Згідно ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Стаття 164 СК України передбачає випадки, при яких батько чи матір можуть бути позбавлені батьківських прав відносно своєї дитини, серед яких зазначені: ухилення останніх від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини та якщо батьки є наркоманами.

Суд вважає, що вказані умови для позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 існують.

ОСОБА_2, ведучи аморальний образ життя, скоюючи злочини та знаходячись в місцях позбавлення волі, не створюючи дитині нормальних побутових умов і не піклуючись про її виховання не здатна забезпечити їй належний рівень життя, соціального та духовного розвитку.

Стаття 180 СК України передбачає, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ч. 2 ст. 166 особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.

Відповідно до ч. 6 ст. 167 СК України дитина, яка була передана родичам, мачусі, вітчиму, органові опіки чи піклування, зберігає право на проживання у житловому приміщенні, в якому вона проживала, і може у будь-який час повернутися до нього.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 60, 88, 224-226 ЦПК України, ст. 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989, ст. 8 ЗУ «Про охорону дитинства», ст.ст. 164, 166, 167, 180, 182, 183 СК України, ст. 71 ЖК України, -

ВИРІШИВ:  

Позовну заяву задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3 батьківських прав відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

Стягнути з ОСОБА_2 на користь установи, в якій знаходиться ОСОБА_3 аліменти на його утримання в розмірі ј частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 10.03.2010 до досягнення дітьми повноліття.

Закріпити за малолітнім ОСОБА_3 право на житло за адресою АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51,00 гривні та витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 120,00 гривень.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана до Московського районного суду м. Харкова протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржене   в апеляційному порядку   в Апеляційний суд Харківської області через суд першої інстанції шляхом   подачі протягом 10 днів з моменту проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подачі після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                                                                                                                       А.Ю. Скотар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація