Судове рішення #10009279

 Справа № 2-1605/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

12 лютого 2010 року  Київський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого – судді Гниличенко М.В.

при секретарі –          Марковій О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Одеської міської ради про визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності, суд –

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить визначити розмір часток у спільній сумісній власності в квартирі АДРЕСА_1, яка належить ОСОБА_1 та його померлій дружині ОСОБА_2, визначивши, що частки в квартирі є рівними, тобто по ? частині кожному.

У позовній заяві позивач посилається на те, що на підставі свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_1 від 10 березня 1993 року, виданого Управлінням житлово-комунального господарства Виконкому Одеської міської ради, йому та його дружині на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1. Після смерті дружини позивача, ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належну їй частину вищевказаної квартири. Позивач своєчасно звернувся до нотаріальної контори для оформлення спадщини, однак йому було відмовлено, оскільки не були визначені  частки у квартирі. Таким чином позивач був змушений звернутися з позовом до суду.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги з підстав викладених у позові та просив суд його задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що на підставі свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_1 від 10 березня 1993 року, виданого Управлінням житлово-комунального господарства Виконкому Одеської міської ради, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1 (а.с.4).

Дана квартира складається з 2-х кімнат, загальною площею 47,03 кв.м. та жилою площею 27,6 кв.м, про що свідчить технічний паспорт (а.с.5-6).

Свідоцтво про право власності на житло зареєстровано в ОМБТІ, реєстрова книга №10пр стр.50 р. №126.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим Київським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції, актовий запис №1003 (а.с.8)

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належну їй частину квартири АДРЕСА_1. Позивач ОСОБА_1 своєчасно звернувся до нотаріальної контори для оформлення спадщини після смерті його дружини, але йому було відмовлено, оскільки не були визначені частки сторін у праві спільної сумісної власності, а саме в квартирі АДРЕСА_1.

Згідно з ч. 2 ст. 370 ЦК України – у разі виділу частки із майна, що є в спільній сумісній власності, вважається, що розмір часток кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

Оскільки домовленостей між ОСОБА_1 та померлою ОСОБА_2 щодо розміру часток не було, виходячи з засад рівності часток, суд вважає, що розмір часток у спільній сумісній власності є рівним, тому позовні вимоги є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 370 ЦК України, ст.ст. 213-215, 218, 223 ЦПК України, суд –

                                                          ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Одеської міської ради про визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності -  задовольнити.

Визначити розмір часток у спільній сумісній власності, визнавши їх рівними, тобто по 1/2 частині за кожним співвласником - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в квартирі АДРЕСА_1 на підставі на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого Управлінням житлово-комунального господарства Виконкому Одеської міської ради за НОМЕР_1 від 10 березня 1993 року.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а також подання апеляційної скарги до Київського районного суду м. Одеси протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                   Суддя:                                                          М.В.Гниличенко

                       

                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація