Судове рішення #10009035

                                        Справа № 2-276

                                                                                                                                                             2010 року

Рішення

Іменем  України

    09 липня   2010 року  Чорнухинський районний Полтавської області

в складі головуючого                     Шейко П. П.

при секретарі                         Бибик О. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Чорнухи цивільну справу за  позовом   ОСОБА_1   до Управління Пенсійного фонду України  в Чорнухинському районі Полтавської області про стягнення  державної соціальної допомоги ?ітям  війни”, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка  ОСОБА_1  звернулася  до Чорнухинського районного суду Полтавської області з цивільним позовом до управління Пенсійного фонду України в Чорнухинському районі Полтавської області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги ?ітям війни”.  Просила  визнати дії  відповідача протиправними та  зобов’язати здійснити перерахунок  пенсії відповідно до ст. 6 Закону  України „ Про соціальний захист дітей війни” , в розмірі 30%  мінімальної пенсії  за віком  за період з 09 липня 2007 року по31 грудня 2007 року.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивачка посилається на те, що вона належить до соціальної категорії «Дитина війни» і відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» їй повинна бути нарахована соціальна допомога. Однак, відповідач в порушення вимог ст. 124 Конституції України, не здійснив нарахування та виплату зазначеної допомоги.

Позивачка   ОСОБА_1 в  судове засідання не з»явилася надавши клопотання про можливість слухання справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала,  прохала задовольнити позов, посилаючись на обставини викладені  в позовній заяві.

Представник відповідача - управління пенсійного фонду України в Чорнухинському районі Полтавської області Самойлік Ю. І. в судове засідання  не з”явився про день, час та  місце розгляду справи  був повідомлений належним  чином , в заяві  поданій до суду проти позову заперечує, прохав відмовити у задоволенні позовних вимог  в повному  обсязі.

Суд вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з»ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об»єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Позивачка   ОСОБА_1  отримує  пенсію  за   віком.   Згідно  зі  ст. 1 Закону   України „  Про соціальний  захист дітей  війни” вона  є „ дитиною війни” . Суд вважає,  що  на  нього  повністю розповсюджуються  всі  пільги та  соціальні  гарантії,  передбачені Зоконом  України” Про  соціальний  захист  дітей  війни”,  в тому   числі право  на підвищення  пенсії на 30 % мінімальної пенсії  за  віком,  як  передбачено ст. 6 зазначеного  закону.

    Згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком,  але  Верховна  Рада  України від 20.12.2005 року „  Про  Державний  бюджет України на 2006 рік” та  Законом  України від19.12.2006 року”  Про  державний  бюджет України на 2007 рік” призупинила дію  ст. 6 Закону  України „ Про   соціальний захист дітей  війни”.    

    Однак Конституційний  Суд України своїм рішенням від 09  липня 2007  року визнав  неконституційним  ст. ст. 77, 110 Закону  України від 20 грудня 2005 року „  Про  державний бюджет України на 2006 рік” та  пункт 12 статті 71 положення  Закону  України” Про  державний  бюджет України на 2007 рік,  яким  зупинено дію  ст.6  Закону  України „  Про соціальний  захист дітей  війни”.

            Посилання відповідача на  постанову Кабінету  Міністрів України  від 03.01. 2002 року  № 1 „  Про  підвищення  розмірів  пенсії та  інших  соціальних  виплат  окремим  категоріям пенсіонерів,  фінансування  яких  здійснюється за  рахунок  коштів  державного  бюджету” та  на  Закон  України від 05.10. 2005 року „ Про  внесення  змін до  Закону  України” „  Про  статус ветеранів  війни, гарантії   соціального  захисту” суд  не  бере до  уваги,  так  як  вважає їх  такими,  що  не  стосуються даної   справи.

           Заперечення  представника  відповідача про  безпідставність  позовних  вимог  в  зв”язку з  тим,  що  виплати надбавок „  дітям  війни”  повинні  здійснюватися  не  за  рахунок  Пенсійного  фонду  України,  а  за  рахунок  Державного  бюджету України,  не  заслуговує  на  увагу ,  так  як на  думку  суду,  це  не  може  бути  підставою для  порушення  прав  громадян на  соціальний захист,  в  тому  числі  і  на  отримання  надбавки  до  пенсії,  яка прямо передбачена  законом.

           Таким  чином ,  виходячи  з  меж  заявлених  вимог,  системного  аналізу  чинного  законодавства України та матеріалів  справи,  суд  дійшов   висновку,  що викладені  в  позовній  заяві  доводи  позивача є  обґрунтованими та відповідно такими, що підлягають задоволенню,  тобто  відповідач повинен  нарахувати  та  виплатити  позивачці  кошти в  розмірі 30%  мінімальної   пенсії  за  віком за  період  з 9 липня до 31 грудня 2007року.

 Керуючись Законом України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст.  10, 60, 213-215, 218  ЦПК України,  суд, -    

       

                                                        В и р і ш и в :

    Позовні вимоги  ОСОБА_1  задовольнити  повністю.

    Визнати бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Чорнухинському районі  Полтавської області протиправною.

    Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Чорнухинському районі  Полтавської області здійснити перерахунок пенсії   ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительці с.  Харсіки  Чорнухинського  району Полтавської області   з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування»  та провести відповідні виплати за  період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з урахуванням сум нарахованих та виплачених відповідно за цей період.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення може  бути  подано протягом  десяти   днів  з  дня  проголошення,  Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається  протягом двадцяти  днів  після  подання   заяви  про   апеляційне  оскарження.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація