Судове рішення #10008531

          Справа № 2-369/10

                                   

Р І Ш Е Н Н Я

І М  Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    5 липня 2010 р.    Борівський районний суд Харківської області в складі:

головуючого     судді                             Зеленькової Н.Г.

при секретарі                                 Левун С.М.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в с.м.т. Борова  цивільну справу за позовом   ОСОБА_1, ОСОБА_2   до Підлиманської сільської ради , Ізюмського відділення відкритого акціонерного  товариства “ Державний Ощадний банк України” треті особи комунальне підприємство «Борівське бюро технічної інвентаризації», інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Харківській області про визнання  права власності в порядку спадкування за заповітом на домоволодіння та  інше майно,

в с т а н о в и в :

Позивачі   звернулись   до суду з позовною заявою в якій вказали, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла -ОСОБА_3, після її смерті  за нею залишилося спадкове майно: житловий будинок з господарськими будівлями, земельна ділянка площею 0,2500 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель, земельна ділянка площею 0,2325 га. для ведення особистого селянського господарства, що  розташовані за адресою: АДРЕСА_1; сертифікат на право на земельну частку (пай) НОМЕР_1, виписаний на підставі рішення   Борівської райдержадмістрації №16 від 15 січня 1997 року;  грошовий внесок, що знаходиться на особовому рахункуНОМЕР_21 в філії 497/083/ с. Підлиман, Борівського ТВБВ №492/066 Ізюмського відділення ВАТ Державний ощадний банк  України; свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) НОМЕР_3.

Перед смертю ОСОБА_3 склала заповіт за яким на випадок смерті, заповіла ОСОБА_1 та ОСОБА_2 все своє майно, де б воно не було та з чого б воно не складалося та все те на що вона  буде мати право за законом, в рівних долях кожному.

Одразу після смерті ОСОБА_3 позивачі не змогли переоформити вищевказану спадщину, оскільки не були виготовлені належні правовстановлюючі документи, на теперішній час позивачами виготовлено документацію і вони вважають, що мають право звернутися до суду за визнанням права власності.  

В судовому засіданні позивач в своїх інтересах та по довіреності в інтересах ОСОБА_2 підтвердив вищевикладене, підтримавши позовні вимоги про визнання  за ними в рівних долях права власності на житловий будинок з господарськими будівлями, земельну ділянка площею 0,2500 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель, земельну ділянка площею 0,2325 га. для ведення особистого селянського господарства, що розташовані  за адресою: АДРЕСА_1; сертифікат на право на земельну частку (пай) НОМЕР_4, виписаний на підставі рішення   Борівської райдержадмістрації №16 від 15 січня 1997 року; грошовий внесок, що знаходиться на особовому рахунку НОМЕР_5 в філії 497/083/ с. Підлиман, Борівського ТВБВ №492/066 Ізюмського відділення ВАТ Державний ощадний банк  України; свідоцтво про право власності на майновий пай НОМЕР_3,.

Представники відповідачів  до суду не з’явилися, але надали  заяви в яких просять розглянути справу без їх участі в судовому засіданні, з позовними вимогами погоджуються.

            Враховуючи зазначене суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання відповідно до ст. 130 ЦПК України.

            Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу, згідно з якою у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши  матеріали справи вважає, що позовні вимоги належать задоволенню, оскільки  згідно ст. 328 ЦК України «Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом …».

          Згідно  ст. 1233 ч. 1  ЦК України "  заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті".

  Крім того, дані факти  та відповідні правовідносини підтверджуються матеріалами справи: копією паспортів позивачів (а.с.7,8 ), заповітом (а.с. 9 ), свідоцтвом про смерть ОСОБА_3  (а.с. 10 ),  копіями свідоцтва про народження позивачів  (а.с. 11,12), технічним паспортом на житловий будинок (а.с. 14-17), експлікацією земель в межах плану  (а.с. 20,21), довідками про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (а.с. 22, 23,24),  сертифікатом на право на земельну частку (пай) (а.с. 25),  особовим рахунком вкладника (а.с. 26), свідоцтвом про право власності на майновий пай (а.с. 28).

З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10,11,60,130, 174, 212-215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 328, 1233 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги – задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2   право власності в порядку спадкування за заповітом  на   житловий будинок – літ. «А», веранда -  літ. «а», прибудова - літ. «а1,а2», ганок – літ. «а3», літня кухня - літ. «Б», веранда - літ. «б», ганок - літ. «б1», сарай - літ. «В», сарай - літ. «Г», погріб  - літ. «Д», сарай літ. «Е», сарай – літ. «Ж»; сарай літ. «З»; вбиральня літ.«К», колодязь №1; огорожа №2, ворота з хвірткою №3,4 , земельну ділянку площею 0,2500 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель, земельну ділянку площею 0,2325 га. для ведення особистого селянського господарства розташованих за адресою: АДРЕСА_1, сертифікат на право на земельну частку (пай) НОМЕР_1, грошовий внесок, що знаходиться на особовому рахунку НОМЕР_5 в філії 497/083/ с. Підлиман, Борівського ТВБВ №492/066 Ізюмського відділення ВАТ Державного ощадного банку  України, свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) НОМЕР_3, в рівних долях, після смерті  -  ОСОБА_3,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Борівський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

         

Суддя                                                                                                                              Зеленькова Н.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація