Справа № 2-131
2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 липня 2010 року Міловський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді Шовкуна В.О.,
при секретарі Гармаш О.В.,
за участі позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Мілове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини і дружини у зв’язку з проживанням з нею дитини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини і дружини у зв’язку з проживанням з нею дитини.
В обґрунтування позову Позивач посилається на те, що вона одружена з Відповідачем. Їх шлюб було зареєстровано відділом реєстрації актів цивільного стану Міловського районного управління юстиції Луганської області 28 лютого 2009 року, актовий запис № 6. Від шлюбу у них є донька – ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Донька мешкає разом з Позивачем, вона ніде не працює, займається вихованням дитини та одержує матеріальну допомогу від своїх батьків. Відповідач не робить достатньої матеріальної допомоги своїй дитині та Позивачу, а він зобов’язаний це робити. За таких підстав, Позивач просить стягнути з Відповідача аліменти на утримання доньки у розмірі ј частини всіх його доходів, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму, встановленого на Україні для дитини відповідного віку, до досягнення повноліття. Також просить суд стягнути з Відповідача аліменти на її утримання у сумі 300 гривень.
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримала у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні також підтримав позов у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши сторін, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає повному задоволенню з наступних підстав:
У відповідності зі ст.180 Сімейного кодексу України, - батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.
У свідоцтві про народження дитини відповідач записаний її батьком.
З довідки з місця проживання позивачки видно, що дитина проживає в її родині і знаходиться на її утриманні. (а.с. 5-6).
Отже, позов підлягає повному задоволенню в розмірі 1/4 частини доходів.
Ч. 2 ст. 75 Сімейного кодексу України передбачає, що право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
Згідно з ч. 1 ст. 80 Сімейного кодексу України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.
У судовому засіданні Відповідач повідомив про те, що має не постійний заробіток, однак в середньому його дохід становить не менше 2000 гривень на місяць, він взмозі сплачувати аліменти на користь своєї дитини у розмірі ј частини всіх його доходів, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму та 300 гривень на утримання Позивача до досягнення дитини трирічного віку.
За таких підстав суд приходить до висновку, що можна задовольнити позовні вимоги Позивача в частині стягнення аліментів на її утримання у розмірі 300 гривень щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку.
Розмір стягнення аліментів суд визначає виходячи з вимог ст.ст.182-183 Сімейного кодексу України, а також з того, що у відповідності зі ст.70 Закону України "Про виконавче провадження" забороняється утримання з зарплати і доходів громадян при стягненні аліментів більш 50 %.
При визначенні розміру аліментів суд також враховує, що у відповідності зі ст. 51 Конституції України кожний з подружжя має рівні права й обов'язки, а також батьки зобов'язані утримувати дітей до повноліття.
Суд у відповідності зі ст.88 ЦПК України стягує з відповідача держмито в доход держави і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Відповідач не додав суду відомостей і доказів, котрі дають право суду звільнити його від сплати держмита.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах платежу за 1 місяць підлягає негайному виконанню на підставі п.1 ст.367 ЦПК України, ст.191 СК України.
На підставі ст.ст. 75, 80, 84, 180, 182-183, 191 Сімейного кодексу України, ст.70 Закону України "Про виконавче провадження", керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 218 , п.1 ст.367 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини і дружини у зв’язку з проживанням з нею дитини задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідент. код НОМЕР_1, уродженця с. Мілове Міловського району Луганської області, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини усіх видів доходів щомісяця, починаючи з 14 червня 2010 року до повноліття дитини, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідент. код НОМЕР_1, уродженця с. Мілове Міловського району Луганської області, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 аліменти на утримання ОСОБА_1 у твердій грошовій сумі у розмірі 300 (триста) гривень щомісячно починаючи з 14 червня 2010 року та до 29 травня 2012 року, тобто до досягнення доньки ОСОБА_3 трирічного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в доход держави в розмірі 51 грн. 00 коп. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 гривень 00 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах платежу за 1 місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Міловський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: