Судове рішення #10005988

Справа № 2 – 1441/ 2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

6 липня 2010 року Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого – судді Петушкова С. А.,

при секретарі – Безкоровайній А. І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Олександрійської міської ради про та зобов’язання призначити пенсію на пільгових умовах, -  

УСТАНОВИВ:

Позивач просить зобов'язати управління пенсійного фонду України в м. Олександрії Кіровоградської області, призначити йому, ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах згідно п. "б" статті 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та врахувати у пільговий стаж 6 років 3 місяці та 22 дні його роботи в ПМП "Строймонтаж".

Свої вимоги мотивує наступним.

З 23.11.1993 по 16.03.200 рр. він працював на посаді виконроба Приватного малого підприємства "Строймонтаж", що підтверджується записами у трудовій книжці. Професія виконроба входить до Списку N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах., затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16.01.2003р. З метою підтвердження стажу він отримав на підприємстві довідку від 29.07.2009 р. про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, а також довідку про заробіток для обчислення пенсії. Згідно п. "б" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваних Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи.

Він має 8 років 5 місяців 9 днів підтвердженого Управлінням пенсійного фонду України в м. Олександрії стажу роботи на пільгових умовах, що дає право на пенсію на пільгових умовах,6 років 3 місяці та 22 дні моєї роботи в ПМП "Строймонтаж" не зараховані пенсійним фондом до його пільгового стажу. На його неодноразові звернення до управління пенсійного фонду України" в м. Олександрії та до Головного управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо призначення пенсії на пільгових умовах він отримував листи - відмови(лист від 24.06.2009 № 54/М-04-295лист від 08.12.2009 № 836/М-16 та лист від 05.01.2010 № 111/М-04-29) на тій підставі,що в ПМП "Строймонтаж" відсутні документи про проведення атестації робочих місць.

Атестація робочих місць за умовами праці - це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, супутніх соціально-економічних факторів, що впливають на здоров'я і працездатність працівників в процесі трудової діяльності.

Відповідно до пунктів 1,2 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442, атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване   обладнання,   сировина   та   матеріали   є   потенційними   джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Частиною 2 пункту 4 зазначеного Порядку встановлено, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації. Така атестація на ПМП "Строймонтаж" проводилась, про що свідчить наказ № 2/2-ПР від 10.01.1994 р. "Про результати атестації робочих місць за умовами праці", але висновки цієї атестації не підтверджені органами Державної експертизи з умов праці. Він був впевнений, що атестація проведена належним чином.

Таким чином, законодавцем покладено обов'язок проведення атестації робочих місць на керівників підприємств. А тому відсутність атестації робочого місця не може бути підставою для відмови йому у реалізації свого законного права на пенсію за віком на пільгових умовах, за списком № 2 на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки її не проведення мало місце не з його вини як працівника, а виключно з вини адміністрації вказаного підприємства, яке в силу вимог п. 4 ПКМУ № 442 від 01.08.1992 р. "Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці" було зобов'язане здійснити її проведення, а також повідомити про її проведення відповідних компетентних органів державної виконавчої влади, на яких законом покладено функції з контролю за її організацією та проведенням.

Представник відповідача позов не визнала, з тих підстав, що на ПМП «Строймонтаж» атестація робочих місць була проведена не належним чином, та позивач не досіяг пенсійного віку.

Судом встановлено наступне.

Позивач просить зобов'язати управління пенсійного фонду України в м. Олександрії Кіровоградської області, призначити йому, ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах згідно п. "б" статті 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та врахувати у пільговий стаж 6 років 3 місяці та 22 дні його роботи в ПМП "Строймонтаж".

Згідно п. "б" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваних Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи.

Позивач має повних 53 роки, тобто, він не досяг пенсійного віку. За таких обставин, суд не може зобов’язати відповідача призначити йому пенсію. Враховуючи викладене, позов задоволенню не підлягає.

Керуючись п. "б" ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. ст. 15, 88, 208, 209, 213-215, 218 ЦПК, суд, -

ВИРІШИВ:

ОСОБА_1 в задоволенні позову до Управління Пенсійного фонду України Олександрійської міської ради про та зобов’язання призначити пенсію на пільгових умовах, -  відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду, або апеляційну скаргу на неї, сторони можуть подати до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня ознайомлення з його повним текстом, через Олександрійський міськрайонний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду, подається до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Олександрійський міськрайонний суд.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація